Boviet Solar i Origis Energy rozszerzają współpracę

23 września 2022
Boviet Solar i Origis Energy rozszerzają współpracę

Boviet Solar podpisała dodatkowe zamówienie na moduły fotowoltaiczne o mocy ponad 400 MW z Origis Energy, jednym z największych amerykańskich producentów energii słonecznej i magazynowania energii. Wraz z pierwotną umową  na moduły PV o mocy 700 MW podpisaną w lipcu, partnerstwo obejmuje obecnie dostawę 1,1 GW mocy słonecznej.

Origis Energy będzie wykorzystywać monokrystaliczne, dwustronne moduły fotowoltaiczne Boviet Solar Vega Series™ 550 W PERC do projektów fotowoltaicznych na skalę przemysłową w USA. Dostawa modułów fotowoltaicznych planowana jest na rok 2023.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy rozwijać nasza partnerską współpracę z Boviet, dzięki czemu Origis może nieprzerwanie zaspokajać stale rosnące zapotrzebowania naszych klientów. Po wejściu w życie ustawy o redukcji inflacji poziom popytu będzie w dalszym ciągu wzrastał – powiedział Samir Verstyn, dyrektor ds. inwestycji i dyrektor operacyjny Origis Energy.
Doceniamy zdolność bankową Tier 1, stabilność korporacyjną firmy i jakość modułów fotowoltaicznych, które oferuje Boviet. Synergia między naszymi dwoma firmami służy ostatecznie naszym klientom oraz celom dekarbonizacji w USA – dodaje Verstyn.

Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy kolejny znaczący kamień milowy w partnerstwie z Origis Energy, zwiększając umowę zawartą między naszymi dwoma firmami na dostawę modułów fotowoltaicznych do ponad 1,1 GW. Chcemy podziękować Origis Energy za zaufanie do Boviet Solar i oczekujemy dalszej współpracy w przyszłości – powiedział Jimmy Xie, dyrektor generalny Boviet Solar.

Moduły fotowoltaiczne Boviet Solar Gamma Series™ Monofacial i Vega Series™ Bifacial zostały zaprojektowane z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii. Wykonane są z wytrzymałych komponentów produktowych w zaawansowanych technologicznie procesach produkcyjnych pod nadzorem rygorystycznych etapów kontroli jakości. Duże, na pół cięte ogniwa typu PERC, posiadające wiele szyn zbiorczych, umożliwiają modułom fotowoltaicznym Boviet generowanie większej mocy z jednego modułu. Przechwytywanie większej liczby fotonów pozwala na wytwarzanie większej ilości energii. Tak zaprojektowane i wykonane moduły fotowoltaiczne zapewniają niezawodną pracę oraz wysoką wydajność całego systemu w różnych konfiguracjach instalacyjnych, w trudnych warunkach pogodowych i środowiskowych.

Moduły fotowoltaiczne Boviet Solar znajdują się na karcie wyników Top Performer modułów fotowoltaicznych PVEL od 2019 r. Firma osiągnęła status Tier 1 BloombergNEF w 2017 r. i utrzymuje go do teraz.

 

 

Źródło: Boviet Solar

Fot.  Boviet Solar