Moduły Boviet Solar jako Top Performer w Karcie wyników PVEL 2022 r.

23 maja 2022
Moduły Boviet Solar jako Top Performer w Karcie wyników PVEL 2022 r.

Firma Boviet, specjalizująca się w produkcji monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych PERC oraz modułów fotowoltaicznych jedno- i dwustronnych, poinformowała, że została uznana za najlepszą firmę w rankingu niezawodności modułów fotowoltaicznych PV Evolution Labs (PVEL) 2022 r. czwarty raz z rzędu.

PVEL jest wiodącym, niezależnym laboratorium testowym przemysłu fotowoltaicznego i magazynowania energii. Każdego roku PVEL publikuje Kartę wyników niezawodności modułów fotowoltaicznych (KWNMF), która zapewnia niezależne oraz długoterminowe dane dotyczące niezawodności i wydajności tych urządzeń. Deweloperzy, inwestorzy i właściciele aktywów kierują się przy wyborze modułów do swoich projektów wynikami rokrocznie publikowanej KWNMF, podsumowującej wyniki programu Product Qualification Program (PQP). Jest to system kompleksowego testowania, ustanowiony przez PVEL w 2012 r. w celu dostarczenia danych empirycznych do analizy porównawczej dostawców modułów fotowoltaicznych oraz uzysku energii na poziomie projektu i modeli finansowych.

Testy niezawodności przyspieszonych warunków skrajnych i charakteryzacji w ramach programu kwalifikacji produktów (PQP) firmy PVEL LLC (PVEL) zastosowano dla modułów fotowoltaicznych Boviet Solar The Vega Series™ Bifacial Double Glass (kod produktu BVM7612M-530-H-HC-BF-DG).

Nasze miejsce w rankingu PVEL Top Performer czwarty rok z rzędu mocno ugruntowuje Boviet Solar jako czołowego dostawcę modułów PV dla projektów fotowoltaicznych komercyjnych i mieszkaniowych w skali przemysłowej. PVEL jest złotym standardem w testowaniu modułów fotowoltaicznych, a teraz możemy śmiało powiedzieć, że moduły fotowoltaiczne Boviet zostały uznane za najnowocześniejsze produkty – powiedziała Sienna Cen, prezes Boviet Solar USA.

Moduły fotowoltaiczne Monofacial i Bifacial firmy Boviet zostały zaprojektowane w najlepszej dostępnej technologii, produkty wykonano z wytrzymałych komponentów, z zachowaniem rygorystycznych etapów kontroli jakości i zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych. Zastosowanie półciętych ogniw PERC o dużym rozmiarze oraz wielu szyn zbiorczych umożliwia modułom fotowoltaicznym firmy Boviet Solar osiąganie większych mocy. Wszystko to pozwala na przechwytywanie większej liczby fotonów, a w konsekwencji wytwarzanie większej ilości energii. Zapewnia trwałą, niezawodną wydajność systemu mimo różnych wymagań instalacyjnych, pracy w trudnych warunkach pogodowych lub środowiskowych. Oferta skierowana jest zarówno do zawierających kontrakt  EPC (ang. Engineering, Procurement and Construction), jak i do instalatorów, wykonawców i deweloperem projektu. Boviet Solar oferuje odpowiedni, najlepszy moduł fotowoltaiczny do projektów mieszkaniowych, komercyjnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Gratulujemy firmie Boviet Solar umieszczenia modułów we wszystkich kategoriach Top Performer na karcie wyników – powiedział wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu PVEL Tristan Erion-Lorico. – PVEL chwali Boviet za świetne wyniki, które firma uzyskała podczas naszych rygorystycznych testów – dodaje.

 

O Boviet Solar

Założona w 2013 r. w Wietnamie firma Boviet Solar jest częścią Boway Alloy, globalnej firmy zajmującej się technologią słoneczną ze statusem Tier 1, specjalizującą się w produkcji monokrystalicznych ogniw PERC, mono- i bifacialnych modułów fotowoltaicznych, a także w opracowywaniu projektów PV. Firma współpracuje z IPPs, EPCs, deweloperami projektów, instalatorami i wykonawcami fotowoltaiki. Dostarcza najwyższej jakości moduły fotowoltaiczne do projektów PV na skalę użytkową, do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Dzięki udokumentowanym sukcesom we współpracy z wieloma wiodącymi graczami w branży fotowoltaicznej, Boviet Solar utrzymuje swoją czołową pozycję jako producent i dostawca modułów fotowoltaicznych klasyfikowaną przez BloombergNEF Tier 1 od 2017 r. Firma oferuje stabilność finansową, wiedzę technologiczną, doskonałość produkcji i przejrzystość łańcucha dostaw. Moduły fotowoltaiczne firmy Boviet Solar znane są z wysokiej jakości wykonania, osiągania wysokiej wydajności oraz mocy. Od 2019 r. oceniane są jako najlepsze produkty w rankingu niezawodności modułów PVEL/DNV-GL. Siedziba główna Boviet Solar w USA znajduje się w San Jose w Kalifornii, a jej globalna siedziba znajduje się w Wietnamie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.bovietsolar.com.

Źródło: Bovietsolar