BuyPV poszerza swoją ofertę o optymalizatory TIGO

28 października 2022
BuyPV poszerza swoją ofertę o optymalizatory TIGO

Firma BuyPV regularnie poszerza zakres swojej oferty. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, portfolio produktów zostało powiększone o optymalizatory marki TIGO. Produkty dostępne są już teraz na e-platformie sprzedażowej BuyPV.

Nowość w ofercie BuyPV, optymalizator mocy Tigo, zwiększa wydajność i osiągi instalacji fotowoltaicznej, zapewniając inteligentną funkcjonalność dla standardowego modułu PV. Optymalizator oddziałuje na pojedyncze panele PV, wymuszając na nich pracę w ich maksymalnym punkcie mocy. Oznacza że moduł PV wytwarza energię nawet wtedy, gdy jest zacieniony – nie obniżając przy tym mocy samej instalacji. W efekcie – może zwiększać zysk energetyczny nawet o kilkadziesiąt procent!

Urządzenia chronią nie tylko przed spadkiem mocy instalacji wywołanej zacienieniem. Warto proponować je klientom również po to, by nie musieli przejmować się miejscowymi zabrudzeniami paneli, mikropęknięciami, nierównomiernym starzeniem się ogniw lub hot spotami. Dzięki optymalizatorom mocy, skutki takich problemów nie będą wpływać na wydajność instalacji i nie wywołają strat w pozyskiwaniu energii.

Dlaczego warto wybrać optymalizator mocy Tigo?

Amerykańska firma Tigo to jeden z najpopularniejszych producentów optymalizatorów na świecie. Optymalizator Tigo poprawia wydajność fotowoltaiki przy zacienieniu, zabrudzeniu czy w przypadku skomplikowanego dachu i zapewnia stały monitoring instalacji na poziomie modułu. Rozwiązania od Tigo są proste, elastyczne i dostosowane do konkretnego przypadku. Mogą współpracować z dowolnym falownikiem lub regulatorem ładowania, a ich technologia optymalizacji działa niezależnie od inwerterów w układzie PV, co oznacza to, że każdy panel można zoptymalizować w razie potrzeby.

W ofercie BuyPV dostępny jest moduł Cloud Connect Advanced (CCA), który jest jednym z najmniejszych rejestratorów danych na rynku. W połączeniu z Tigo Access Point (TAP)  pozwala na biżące monitorowanie modułów w chmurze dzięki oprogramowaniu Tigo Smart Monitoring. Dodatkowo, Firma Tigo zapewnia 25 lat gwarancji na optymalizator i 5 lat gwarancji na punkt dostępowy Tigo Access Point oraz zestaw Cloud Connect Kit.

Wybierz funkcjonalność której potrzebujesz: optymalizacja, bezpieczeństwo i monitoring!

Choć BuyPV posiada rozbudowaną ofertę paneli z listy Tier1, inwerterów hybrydowych i systemów magazynowania energii i pozostałych komponentów PV, stale poszerza swój asortyment. W najbliższym czasie oferta powiększy się o kolejne pozycje. Co ważne z perspektywy klienta, BuyPV gwarantuje  stałe stany magazynowe produktów, comiesięczne dostawy minimum 25 MW, wysyłkę towaru w ciągu 24 h oraz atrakcyjne warunki współpracy dla instalatorów.

Produkty marki TIGO są dostępne w BuyPV od ręki w ilościach hurtowych. Wybieraj sprawdzone rozwiązania i zaufaj profesjonalistom!

Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub zamówień poprzez platformę e-sklepu:

www.buypv.eu