Corab pozyskał inwestora

15 grudnia 2020
Corab pozyskał inwestora

Corab pozyskał kapitał na dalszą realizację założonych celów strategicznych związanych z europejską ekspansją. Firma nawiązuje współpracę strategiczną z największą prywatną polską grupa kapitałową należącą do Michała Sołowowa.

Firma z roku na rok zwiększa swój udział na rynku dostawców komponentów instalacji fotowoltaicznych. W ciągu ostatnich dwóch lat Corab inwestował w zdolności produkcyjne i dystrybucyjne. Automatyzacja własnej zakładu produkcyjnego zwiększyła możliwości produkcyjne do ponad 1,5 GW konstrukcji montażowych rocznie.  W  tym roku zakończyła się również budowa centrum magazynowego wysokiego składowania przy olsztyńskiej obwodnicy. Obecnie firma dostarcza własne rozwiązania do blisko 20 europejskich krajów.

Corab stawia na stałe powiększanie udziału w rynku fotowoltaicznym w Polsce oraz dalszy rozwój eksportu. W tym celu firma starała się pozyskać strategicznego Partnera.

Wierzymy, że połączenie naszego 30-letniego doświadczenia biznesowego i znajomości rynku PV oraz wsparcia doświadczonego partnera biznesowego, takiego jak grupa kapitałowa Michała Sołowowa, to dla nas duża szansa na dalszy rozwój zarówno pod względem rozszerzenia oferty produktowej, jak i zwiększenia skali biznesu. Z takim partnerem kapitałowym będzie możliwe dalsze umacnianie pozycji i zdobywanie nowych rynków eksportowych. – Henryk Biały, prezes Zarządu Corab.

Fundusz wysoko ocenił dotychczasowe działania firmy.

Jesteśmy pod wrażeniem silnej pozycji rynkowej, jak również dynamicznego wzrostu Corab w ostatnich latach. Wierzymy, że przy naszym udziale i dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w sektorach przemysłowych Corab będzie kontynuował szybki wzrost, również na rynkach międzynarodowych.– mówi Michał Sołowow

Corab pozostaje pod kontrolą dotychczasowego zarządu z prezesem Henrykiem Białym.

Corab to polska firma z blisko 30-letnim doświadczeniem w elektronice i produkcji komponentów ze stali i aluminium. Od wielu lat prężnie działają w branży fotowoltaicznej jako producent systemów mocowań modułów oraz dystrybutor renomowanych marek.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika