Coraz więcej instalatorów wybiera GoodWe w Polsce

17 sierpnia 2021
Coraz więcej instalatorów wybiera GoodWe w Polsce

Dostępność od ręki, lokalny serwis i wsparcie techniczne, niskie napięcie startowe i wysoka sprawność inwerterów, a także łatwy i wygodny montaż sprawiają, że marka cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich instalatorów. Do grona autoryzowanych instalatorów GoodWe PLUS+, który zapewnia dostęp do ekskluzywnego wsparcia, profesjonalnych szkoleń i bezpłatnego przedłużenia gwarancji przystąpiło już ponad 500 firm fotowoltaicznych, a na koniec lipca 2021 roku GoodWe udało się osiągnąć sprzedaż krajową na poziomie całego roku 2020, który został uznany za najlepszy jak dotąd w historii polskiej fotowoltaiki.

BESTSELLER – NR 1

Najpopularniejszą serią, stanowiącą ponad 80% całkowitej sprzedaży GoodWe w Polsce, jest zmodernizowana generacja falowników SDT G2 o mocy 4-25kW, zaprojektowana specjalnie dla trójfazowych instalacji mieszkaniowych i małych instalacji komercyjnych. Dzięki swoim doskonałym parametrom technicznym, wysokiej maksymalnej sprawności (do 98,4%), a także bardzo dobrej relacji jakości do ceny, inwerter ten dominuje w Polsce i jest jedną z najlepszych opcji dostępnych obecnie na rynku.

Seria SDT G2 – najczęściej wybierany falownik GoodWe w Polsce:

 • sprawność do 98,4%
 • Przewymiarowanie o 50% wejścia DC
 • Przeciążenie o 10% wyjścia AC
 • Łatwy montaż, obsługa i konserwacja
 • Kompatybilność z modułami dwustronnymi (17-25kW)

Dzięki kompaktowej konstrukcji inwerter SDT G2 jest o 45% mniejszy niż jego pierwsza generacja, co pozwala na bardzo łatwy i szybki montaż urządzenia.  Dzięki zaawansowanemu systemowi wentylacji jest on w stanie skutecznie odprowadzić ciepło. Dodatkowo falownik można dostosować do potrzeb klienta za pomocą zintegrowanego wyświetlacza LCD.

 

 

LIDER INSTALACJI JEDNOFAZOWYCH

Ultra-mały inwerter XS od GoodWe został zaprojektowany specjalnie z myślą o zapewnieniu komfortu, cichej pracy oraz wysokiej wydajności w gospodarstwach domowych.
Jego moc mieści się w zakresie od 0,7 kW do 3,0 kW, a najbardziej wyróżniającą cechą jest niewielka waga, wynosząca zaledwie 5,8 kg oraz niezwykle kompaktowe wymiary odpowiadające kartce papieru A4, co sprawia, że jest szczególnie łatwy do przenoszenia i instalacji. Seria XS oferuje wygodne opcje komunikacyjne zarówno LAN, jak i Wi-Fi. Godne uwagi jest również to, że umożliwia ona przewymiarowanie o 30% wejścia DC i jest w stanie osiągnąć maksymalną sprawność europejską do 97.2%.

 

Seria XS – lider instalacji jednofazowych

 • Niskie napięcie rozruchowe @40V
 • sprawność do 97,6%
 • Przewymiarowanie DC 30%
 • Przeciążenie AC 10%
 • Rozmiar: A4; Waga: 5,8kg

 

 

 

MAGAZYNOWANIE ENERGII – PRZYSZŁOŚĆ CZY NOWA RZECZYWISTOŚĆ?

Magazynowanie energii to jedno z najważniejszych wyzwań stojących obecnie przed transformującą się polską energetyką na drodze do pełnej dekarbonizacji. GoodWe jest na to przygotowane, gdyż rozwiązania do magazynowania energii zajmują szczególne miejsce w portfolio producenta. GoodWe posiada najszerszą ofertę produktów do magazynowania energii: falowniki jedno- i trójfazowe, magazyny energii niskiego i wysokiego napięcia.

W 2014 roku GoodWe wprowadza na rynek swój pierwszy inwerter hybrydowy, a już w 2020 roku amerykańska firma konsultingowa Wood Mackenzie klasyfikuje firmę na pierwszym miejscu w rankingu największych producentów falowników hybrydowych. Ponad 100 tys. inwerterów GoodWe zostało już zainstalowanych na największych światowych rynkach magazynowania energii, takich jak Australia, Niemcy, Czechy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i RPA.

Rynek fotowoltaiki 2.0 w Polsce zaczyna się już dzisiaj

„Zauważamy duży wzrost zainteresowania inwerterami hybrydowymi. Na ten moment widzimy sześciokrotnie większą sprzedaż w stosunku do roku poprzedniego. Czerpiąc wiedzę z rynków światowych oraz biorąc pod uwagę kierunek rozwoju legislacji w Polsce, możemy się spodziewać, że rynek instalacji z magazynami energii będzie się rozwijał skokowo. Jesteśmy gotowi na rynek fotowoltaiki 2.0 już dzisiaj”, mówi Daniel Moczulski, CEE Territory Manager GoodWe.

Seria ET od GoodWe – już dostępna w Polsce

 • wydajność do 98,2%
 • Nieprzerwane zasilanie (UPS) – przełączenie na zasilanie awaryjne w czasie poniżej 10 ms
 • Zintegrowana funkcja back-up
 • Kompatybilność z magazynami energii czołowych producentów
 • Pasywne chłodzenie, cicha praca

Trójfazowy falownik hybrydowy to flagowy produkt GoodWe, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce. Seria ET obejmuje zakres mocy 5kW, 6.5 kW, 8kW i 10kW i pozwala na przeciążenie do 10% w celu zmaksymalizowania mocy wyjściowej. Inwerter wyposażony jest w funkcję bezprzerwowego zasilania UPS (Uninterruptible Power Supply) z automatycznym czasem przełączania z trybu ON-GRID na BACK-UP poniżej 10 milisekund (!). Dzięki temu urządzenie znacznie lepiej przystosowane do odbiorników, takich jak klimatyzatory, lodówki i pompy ciepła, gwarantując nieprzerwane zasilanie podczas awarii sieci, dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki systemowi chłodzenia, który jest oparty na technologii naturalnej konwekcji, falowniki serii ET charakteryzują się cichą pracą (<30dB) i długą żywotnością.

ODPOWIEDŹ GOODWE NA ROSNĄCE ZAPOTRZEBOWANIE

Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost globalnego popytu na produkty fotowoltaiczne i rozwiązania do magazynowania energii, a także stale rosnące zainteresowanie marką na rynkach lokalnych, GoodWe w maju 2021 roku zainwestowało około 52 mln dolarów w nową fabrykę w Guangde w południowo-wschodnich Chinach o powierzchni 68 000 m², tym samym umożliwiając zwiększenie globalnej zdolności produkcyjnej do imponującego poziomu 25 GW. Inwestycja ta pozwoli GoodWe nie tylko na rozszerzenie wpływu na sektor fotowoltaiczny, ale i na uzyskanie zdolności produkcyjnej na poziomie 1,2 mln falowników rocznie, idąc tym samym jeszcze krok dalej w kierunku stworzenia nowej ery inteligentnej energii.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a lub masz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z GoodWe w Polsce: sales.pl@goodwe.com

www.pl.goodwe.com