Dachowa instalacja fotowoltaiczna

28 marca 2017
Dachowa instalacja fotowoltaiczna

Firma logistyczna Rieser + Vetter z siedzibą we Frauenfeld w Szwajcarii zamontowała na dachu swojego centrum dystrybucyjnego jedną z największych w Szwajcarii komercyjnych, dachowych instalacji fotowoltaicznych o mocy 2,34 MWp. W projekcie wykorzystano falowniki solarne Delta.

Jako wykonawcę systemu solarnego w modelu pod klucz wybrano firmę Fuchs Wohnbau AG Solartechnik.

Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na dachach kilku magazynów w bazie firmy we Frauenfeld. Cały system składa się z 8293 paneli produkcji LG.

Na potrzeby projektu wybrano 46 falowników solarnych Delta RPI M50A o znamionowej mocy wyjściowej 55 kVA każdy. Urządzenia zostały zamontowane na zewnętrznych ścianach magazynów. Falowniki solarne zostały dostarczone przez partnera dystrybucyjnego Delty, firmę Baywa r.e.

Falowniki serii RPI charakteryzują się wysoką sprawnością maksymalną rzędu 98,6 proc., która umożliwia pozyskiwanie dużych ilości energii ze Słońca. Trwała aluminiowa obudowa o stopniu ochrony IP65 zapewnia zabezpieczenie przed wilgocią dostosowane do okresowych opadów deszczu i śniegu, charakterystycznych dla tego regionu Szwajcarii.

 

Więcej o produktach Delta: www.solar-inverter.com