Marka Huawei jest znana nie tylko w branży telekomunikacyjnej. W 2015 r. firma dostarczyła na rynek fotowoltaiczny falowniki o łącznej mocy 10,5 GW, dzięki czemu uplasowała się na pierwszym miejscu na świecie pod względem ilości dodanej mocy.
Falowniki Huawei stają się coraz popularniejsze również na szybko rozwijającym się rynku polskim. Najlepszym tego dowodem jest ich zainstalowanie w pierwszej elektrowni fotowoltaicznej wykonanej w systemie aukcyjnym i podłączonej do sieci operatora. Projekt został zrealizowany we współpracy z firmą Coral. Jeszcze w tym roku powstaną kolejne elektrownie PV, w których zostaną zainstalowane falowniki Huawei.
Szeroka oferta falowników
Obecnie w ofercie Photomate znajdują się trójfazowe falowniki o mocy od 8 kW do 60 kW. Wszystkie produkty Huawei mają naturalne chłodzenie, stopień ochrony IP65, co razem z brakiem bezpieczników DC daje wyraźne obniżenie kosztów obsługi i serwisu oraz wydłuża trwałość naszych produktów. Huawei jest jednym z liderów na rynku ICT (ang. information and communication technologies). Technologie wykorzystywane w tym sektorze charakteryzuje najwyższy poziom niezawodności, mimo że są to urządzenia używane często w ekstremalnych warunkach. Zdobyte doświadczenie w branży ICT oraz opracowane technologie są wykorzystywane również przy rozwoju falowników Huawei. Niezawodność w połączeniu z wyjątkowymi technologiami (np. PLC – komunikacja po kablach AC, inteligentny monitoring każdego łańcucha modułów PV, I/V CurveDiagnosis – diagnostyka i wykrywanie uszkodzonych paneli w dużych elektrowniach PV) pozwala nam twierdzić, że falowniki Huawei są jednym z najlepszych produktów na rynku.
Najpopularniejszym produktem w ofercie Huawei jest obecnie model SUN2000-36KTL. Sprawdzi się idealnie w większych elektrowniach fotowoltaicznych. Falownik ten ma moc wyjściową 40 kW. W związku z tym do elektrowni o mocy 1 MW wystarczy tylko 21 falowników z tego modelu i jeden Smart Logger 2000. Cała komunikacja przebiega za pośrednictwem technologii PLC tylko i wyłącznie po kablach zasilania AC. Klient oszczędza na budowaniu standardowej sieci RS485. Głównymi zaletami tych falowników są: cztery MPPT, inteligentny monitoring każdego łańcucha modułów PV, zintegrowana ochrona przepięciowa po stronie AC i DC, chłodzenie naturalne, IP65, automatyczne wyłączniki nadprądowe DC, niskie koszty obsługi i serwisu.
Więcej w numerze 4/2017. Zaprenumeruj