Edukacja z zakresu fotowoltaiki

8 września 2023
Edukacja z zakresu fotowoltaiki

IBC SOLAR Poland otworzyła Centrum Kompetencyjne, w którym eksperci firmy będą przeprowadzać szkolenia z planowania, montażu i uruchamiania instalacji fotowoltaicznych. W praktycznych i teoretycznych warsztatach każdorazowo będzie mogło wziąć udział nawet dwudziestu czterech uczestników, a zapisy na najbliższe spotkania już trwają.

Centrum Kompetencyjne, które powstało z inicjatywy IBC SOLAR Poland, zostało oficjalnie otwarte w czwartek 7 września 2023 r. Obiekt znajdujący się w Częstochowie został przygotowany do realizacji specjalistycznych warsztatów, które ułatwią codzienną pracę instalatorom i wykonawcom PV.
Wybór Częstochowy jako lokalizacji naszego Centrum był strategicznym posunięciem. Leżąca w południowej części Polski Częstochowa, jest doskonale skomunikowana z innymi miastami, co czyni ją dogodnym miejscem spotkań dla uczestników z różnych regionów. Zależy nam na tym, by spotkania były dostępne dla każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka na co dzień – wskazuje Maciej Drobczyk, Country Manager IBC SOLAR Poland.

Centrum oferuje praktyczne szkolenia obejmujące wszystkie aspekty doradztwa, planowania i instalacji systemów fotowoltaicznych (PV) oraz systemów magazynowania energii. Celem centrum jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji, kształtowanie świadomości instalatora oraz doskonalenie umiejętności w zakresie instalacji fotowoltaiki.

 

 

Szkolenia będą obejmować zarówno teoretyczne wykłady, jak i zajęcia praktyczne, które pozwolą uczestnikom na zdobycie nowych umiejętności. W ofercie znajdą się również szkolenia specjalistyczne, dedykowane profesjonalistom, poruszające m.in. tematykę kompensacji mocy, wymagań dotyczących zabezpieczeń, rusztowań czy najczęstszych błędów popełnianych podczas budowy instalacji PV, ponieważ szeroko rozumiane bezpieczeństwo instalacji stanowi jedną z kluczowych wartości firmy.
W Centrum Kompetencyjnym do dyspozycji uczestników będą między innymi autorskie systemy montażowe firmy: IBC Aerofix G3 dla dachów płaskich oraz IBC TopFix 200 dla dachów skośnych. Marka nie zapomniała także o innych, istotnych elementach instalacji PV, dlatego na miejscu będą dostępne również falowniki hybrydowe i komercyjne, magazyny energii czy mikroinwertery od wiodących producentów, takich jak SMA, GoodWe, Fronius, Sungrow czy Enhpase.

Polskie Centrum Kompetencyjne zostało stworzone na wzór niemieckiego Competence Center, które już od dziesięciu lat funkcjonuje w Bad Staffelstein w Niemczech i w którym przeszkoliło się ponad 20 tysięcy uczestników.

W naszym kraju firma jak dotąd przeprowadzała szkolenia w większości w formie webinariów lub gościnnie w siedzibie instalatora czy partnera biznesowego, w samym 2022 roku szkoląc kilkaset osób.
Źródło: IBC SOLAR
Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika