Eko-innowacje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 

21 kwietnia 2023
Eko-innowacje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, firma Huawei zaprezentuje w Katowicach szereg innowacyjnych technologii w ramach strefy zielonej energii Huawei. Od 24 do 26 kwietnia uczestnicy największego wydarzenia gospodarczego w tej części Europy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze fotowoltaiki i energetyki cyfrowej.

XV. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Centralnej. W tym roku nie zabraknie rozmów o kluczowych trendach zmieniających gospodarkę, a jednym z przewodnich tematów będzie transformacja energetyczna i przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych. Firma Huawei od wielu lat jest zaangażowana w rozwój cyfrowej energetyki, bazującej na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i inteligentnych rozwiązaniach. Właśnie ten aspekt rozwoju polskiej gospodarki będzie głównym motywem tętniącej zieloną energią strefy Huawei, którą w trakcie trzech dni Kongresu będzie można odwiedzić w hali głównej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

–  Jesteśmy dumni, że możemy pokazać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, jak innowacyjne rozwiązania mogą przyczynić się do transformacji energetycznej w Polsce i na całym świecie. Liczymy, że nasza obecność na tak prestiżowym wydarzeniu pomoże zwiększyć świadomość na temat korzyści płynących z ekologicznych technologii oraz zachęci do ich stosowania. Jako firma z bogatym doświadczeniem w dziedzinie technologii cyfrowych, widzimy ogromny potencjał w zastosowaniu innowacji do ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości życia ludzi. Współpracując z polskimi partnerami biznesowymi, różnymi organizacjami czy startupami, chcemy wspierać rozwój zrównoważonej energetyki, która pozwoli na osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że inwestycje w zielone technologie to inwestycje w przyszłość zielonej Polski.  – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

W strefie Huawei zostaną zaprezentowane najnowszej generacji technologie fotowoltaiczne m.in. falownik serii SUN2000, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizowania poboru prądu, jak i wykrywania potencjalnych awarii. Obecni na stoisku eksperci przybliżą także działanie magazynów energii LUNA2000, umożliwiających magazynowanie nadwyżki energii elektrycznej uzyskanej z fotowoltaiki.

Źródło: Huawei