Enefit Green zainteresowany polską fotowoltaiką

12 grudnia 2017
Enefit Green zainteresowany polską fotowoltaiką

Eesti Energia, największy wytwórca energii elektrycznej w krajach bałtyckich, wychodzi z działalnością na rynki zagraniczne w obszarze produkcji energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Ta część biznesu będzie realizowana przez Enefit Green, spółkę z grupy Eesti Energia. W ten sposób estoński koncern planuje zwiększyć swoją obecność na rynku OZE w regionie Morza Bałtyckiego.

Enefit Green planuje sukcesywnie rozwijać swoją działalność na rynku OZE w państwach regionu Morza Bałtyckiego, w których Eesti Energia funkcjonuje od ponad 10 lat, tj. na Litwie i Łotwie. Strategicznym celem grupy jest osiągnięcie 40-proc. udziału w rynku OZE w tym regionie do 2021 roku.

Od czerwca br. w Polsce działa Enefit Polska, spółka zależna od Eesti Energia, która w najbliższych tygodniach planuje poszerzyć swoją ofertę o nowe usługi oparte na OZE. W planach ma m.in. zakup energii od wytwórców energii z OZE na bazie umów indywidualnych i oferowanie im dostępu do rynku hurtowego.

W przypadku OZE interesują nas dwa obszary. Pierwszy dotyczy handlu, a dokładniej zakupu energii od wytwórców źródeł odnawialnych na bazie umów indywidualnych i oferowanie im dostępu do rynku hurtowego. Drugi element to inwestycja w wytwarzanie energii w segmencie OZE. W szczególności zwracamy tutaj naszą uwagę na źródła fotowoltaiczne – informuje Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit Polska.

Źródło: wnp