Energia słoneczna dla sieci sklepów Auchan

10 lutego 2024
Energia słoneczna dla sieci sklepów Auchan

GoldenPeaks Capital, firma specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych oraz inwestowaniu w odnawialne źródła energii w całej Europie, zawarła 12-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) z Auchan Polska w celu zmniejszenia śladu węglowego firmy w Polsce.

W ramach umowy, GoldenPeaks Capital dostarczy około 115 GWh wolnej od emisji dwutlenku węgla, odnawialnej energii elektrycznej rocznie, wyprodukowanej przez elektrownie słoneczne w Polsce do wszystkich sklepów Auchan na polskim rynku. Ta umowa PPA jest odpowiednikiem zasilania około 52 000 domów w Polsce.

Auchan Retail to globalny dystrybutor i detalista nowej generacji. Dzięki międzynarodowej obecności w 13 krajach posiada wszystkie formaty sklepów (hipermarkety, supermarkety, sklepy convenience, drive-throughs, sklepy autonomiczne, e-commerce) i dąży do dekarbonizacji swojej działalności w ramach europejskiego planu klimatycznego 2030.

Umowa zakupu energii z GoldenPeaks Capital przyczynia się do realizacji średnio-i długoterminowych celów firmy. Umowa ma na celu zaoszczędzenie 876 tys. ton metrycznych ekwiwalentu CO2. Rozpoczęcie produkcji energii planowane jest na styczeń 2025 roku.

Dla GoldenPeaks Capital jest to już ósma umowa PPA w Polsce. GoldenPeaks Capital jest jednym z liderów rynku i najbardziej wiarygodnym partnerem w zakresie energii odnawialnej.

Alexandre Saussard, dyrektor generalny Auchan Polska powiedział: „Rozszerzanie naszego portfolio odnawialnych źródeł energii ma dla nas strategiczne znaczenie. Umowa z GoldenPeaks Capital, zaufanym partnerem i jednym z liderów rynku energii odnawialnej w Polsce, odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu transformacji Auchan w kierunku zielonej energii i pomyślnej realizacji naszych planów dekarbonizacji”.

Adriano Agosti, założyciel i prezes GoldenPeaks Capital, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do wspierania zrównoważonego rozwoju Auchan, jako międzynarodowego lidera swojej branży. Umowa PPA umożliwi firmie zwiększenie udziału energii odnawialnej w całej działalności, przyczyniając się do realizacji długoterminowych ambicji zerowej emisji gazów cieplarnianych netto„.

Źródło: GoldenPeaks Capital

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika