...

Energia z fotowoltaiki zasili Stadion Śląski

8 lutego 2022
Energia z fotowoltaiki zasili Stadion Śląski

Na Stadionie Śląskim powstanie instalacja fotowoltaiczna, inwestycja zostanie zrealizowana w I kwartale 2022 r.

Firma Unimot wygrała przetarg na zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, który Stadion Śląski ogłosił w grudniu 2021 roku. Prace obejmują przygotowanie niezbędnej dokumentacji, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, a także kompleksową obsługę posprzedażową. Za realizację projektu odpowiada AVIA Solar, czyli marka pod którą Grupa Unimot rozwija segment fotowoltaiki. Montaż instalacji na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbędzie się w I kwartale 2022 r.

– Instalacja fotowoltaiczna na Stadionie Śląskim to kolejny projekt realizowany przez AVIA Solar dla dużej i silnej marki. Skoncentrowaliśmy się na instalacjach dla firm i obiektów użyteczności publicznej, a teraz widzimy tego pozytywny efekt. Przedstawiliśmy najlepszą ofertę z wykorzystaniem komponentów wysokiej jakości, dzięki czemu możemy współpracować ze Stadionem Śląskim i wspierać ten obiekt w zielonej transformacji. Dla Grupy Unimot to kolejny projekt w portfolio niskoemisyjnych źródeł energii, a dla Stadionu Śląskiego wymierne korzyści w postaci uzyskanych oszczędności – mówi Piotr Laskowski, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz.

System fotowoltaiczny uzupełni zieloną energią bieżące zapotrzebowanie na energię elektryczną Stadionu Śląskiego i objęty będzie 25-letnią gwarancją.

Źródło: Stadion Śląski

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika