EWS podwoił swoje obroty w 2022 r. i w nadchodzących latach spodziewa się dalszego wzrostu na wszystkich rynkach fotowoltaicznych Europy. Cele firmy to stałe poszerzanie sieci klientów i dalsza cyfryzacja wszystkich procesów.
Wstępny bilans za rok 2022 pokazał nowy rekordowy zysk, a pierwszy miesięczny bilans nowego roku ponownie bije wszelkie rekordy: obroty i sprzedaż falowników potroiły się w porównaniu do stycznia roku poprzedniego, a sprzedaż systemów montażowych wzrosła ponad czterokrotnie. Chociaż przemysł fotowoltaiczny nadal boryka się z problemami przy dostawach, EWS tylko w styczniu był w stanie dostarczyć klientom falowniki o łącznej mocy 50 MW, z czego połowa została dostarczona z magazynami energii. – Takie tempo wzrostu jest imponujące, nawet po 37 latach w branży – mówi Kai Lippert, założyciel i dyrektor generalny EWS. – Nagle wszyscy chcą jak najszybciej stać się samowystarczalni – dodaje W rezultacie udział EWS w rynku nadal intensywnie wzrasta w 2022 roku, a sieć klientów staje się coraz gęstsza.
– Obecnie zaopatrujemy ponad 2000 specjalistycznych firm, których zapotrzebowanie na materiały stale rośnie – wyjaśnia Kai Lippert. – Tylko dzięki stopniowej cyfryzacji wszystkich procesów w sprzedaży, planowaniu i przetwarzaniu, możemy nadal rozwijać się w takim tempie – mówi. EWS angażuje w ten proces również swoich klientów, udostępniając bezpłatne narzędzia online, które są opracowywane i stale aktualizowane przez EWS. Wykorzystanie narzędzia do planowania QuickPlan od lat gwałtownie wzrasta, podobnie jak sklepu internetowego EWS, który pokazuje dostępność wszystkich produktów w czasie rzeczywistym i uwzględnia ją w spersonalizowanych rekomendacjach produktowych.
– Wkrótce rozszerzymy to doradztwo zakupowe online także o kalkulację kompletnych systemów, oszczędzamy w ten sposób czas pracy i nerwy naszych firm partnerskich – zapowiada syn i następca dyrektora zarządzającego EWS Jan Paul Dahm. Od lat napędza on w EWS zarówno cyfryzację, jak i ekspansję międzynarodową. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu z zagranicy, w ubiegłym roku znacznie rozbudowano zespoły Danii, Szwecji, Holandii i Polski. – Osobiste wsparcie i cyfrowe narzędzia w rodzimym języku przekonują coraz więcej profesjonalistów z branży PV w całej Europie – mówi z zadowoleniem dyplomowany menedżer ds. energii i środowiska.
Tymczasem Kai Lippert, jego ojciec, zajmuje się rozbudową infrastruktury w EWS na prawie 4-hektarowej powierzchni w Handewitt przy granicy z Danią. Tylko w 2022 roku powstały tam dodatkowe budynki biurowe i miejsca pracy dla 80 nowych pracowników. Do maja 2023 roku pionier w dziedzinie fotowoltaiki ponownie podwoi pojemność magazynową, z wysokimi regałami magazynowymi zajmującymi ponad 14 000 m² powierzchni i ogromnym magazynem zewnętrznym dla systemów montażowych.
Postępy można śledzić na stronie www.photovoltaics.pl lub na LinkedIn.
materiał promocyjny