Falowniki fotowoltaiczne Solplanet w ofercie firmy Emiter

6 listopada 2020
Falowniki fotowoltaiczne Solplanet w ofercie firmy Emiter

Firma Emiter Sp. z o.o. została dystrybutorem falowników fotowoltaicznych Solplanet.

Falowniki Solplanet zostały wprowadzone na rynek polski na początku tego roku. Ich wysoka reputacja, wynikająca z połączenia niemieckiej jakości i chińskiej efektywności pracy, jest znana szerokiej rzeszy klientom, gdyż są produkowane przez firmę AISWEI (dawne SMA China), istniejącą na rynku już od 2007 roku (producent m.in. falowników Zeversolar i SMA).

Pomysł na stworzenie nowej marki wziął się z zauważonego przeze mnie zapotrzebowania na przystępne cenowo dla użytkownika, dobrej jakości falowniki fotowoltaiczne, które mówiąc wprost, umożliwią każdemu łatwe wykorzystanie energii słonecznej dla zaspokojenia własnych potrzeb. Ochrona środowiska to wyzwanie naszego wieku, a wykorzystując energię słoneczną dbamy o przyszłość naszej planety. Dlatego misją Solplanet jest „Energia słoneczna dla każdego” – podkreśla dr Zhang Yong, Prezes AISWEI.

AISWEI z nowoczesnym centrum badań i rozwoju oraz biurem projektowym ma roczny potencjał produkcyjny falowników o łącznej mocy 3 GW. Laboratorium AISWEI posiada międzynarodowe akredytacje i bardzo wysoką renomę, gdyż tworzyło wiele norm krajowych i międzynarodowych przyjętych w branży fotowoltaicznej, a także opracowuje projekty Chińskiego Centrum Certyfikacji Jakości.

W ofercie Solplanet znajdują się falowniki jednofazowe i trójfazowe, do zastosowań domowych, komercyjnych oraz przemysłowych, w powiązaniu z systemem do monitorowania i zarządzania instalacją.

  • Seria TLC – falowniki 3-fazowe z wyświetlaczem od 3 do 10 kW (identyczne jak Zeversolar),
  • Seria ASW – to produkty nowej serii dostępne w wersji 1-fazowej i
    3-fazowej, bez wyświetlacza, od 1 do 50 kW

Urządzenia charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Są łatwe w montażu, niezawodne i przyjazne w obsłudze. Każdy z falowników ma możliwość połączenia poprzez internet, co umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniem, a dedykowana aplikacja bardzo to ułatwia.

Klienci, którzy wybiorą falowniki marki Solplanet korzystają z doświadczenia tych samych ekspertów i procesów, które towarzyszyły produkcji falowników Zeversolar. – mówi Adam Rosiak, Sales Manager Solplanet

Emiter sp. z o.o. specjalizuje się  w projektowaniu oraz dostarczaniu elementów do budowy systemów fotowoltaicznych. Emiter organizuje również szkolenia (certyfikowane) dla instalatorów,  zarówno część teoretyczną jak i praktyczną na działającej instalacji fotowoltaicznej.

Grzegorz Łukasik, Prezes Zarządu firmy Emiter, podkreśla, że celem kierowanej przez niego firmy jest dostarczanie klientom komponentów najwyższej i sprawdzonej jakości od renomowanych producentów.

 Działając na rynku od 1988 roku oferujemy swoim klientom produkty najwyższej jakości. Dlatego też cieszymy się z poszerzenia naszej oferty o falowniki Solplanet, ponieważ nasi klienci będą mogli cieszyć się korzyściami z zastosowania nowych, innowacyjnych urządzeń – komentuje CEO w Emiter.

Więcej informacji o falownikach Solplanet można znaleźć na stronie

https://solplanet.net/