Falowniki Solplanet sercem farmy fotowoltaicznej w Turcji

30 czerwca 2023
Falowniki Solplanet sercem farmy fotowoltaicznej w Turcji

W gminie Kayseri w środkowej Anatolii w Turcji została zakończona budowa elektrowni fotowoltaicznej składającej się z 13 tysięcy modułów oraz 51 falowników Solplanet, każdy o mocy 100 kW.

Głównym celem inwestycji jest zmniejszenie kosztów zasilania oczyszczalni ścieków, a także ochrona zdrowia mieszkańców poprzez inwestowanie w zielone rozwiązania energetyczne.

Zastosowano 51 falowników ASW 100K LT, łączna moc zainstalowana elektrowni wyniosła 6,55 MWp, a roczna produkcja energii wyniesie11 GWh.

Instalacja w Turcji jest przykładem jednej z farm fotowoltaicznych, jakie zostały zbudowane w tym roku. Jest też kolejnym potwierdzeniem, że na falownikach Solplanet można polegać. Ich praca jest stabilna, wydajna i dostosowana do potrzeb inwestycji na dużą skalę. Ważną częścią zaproponowanych przez nas inwerterów jest nasz autorski system zarządzania instalacją, wykorzystujący urządzenia Ai-Logger 1000, pozwalający na monitorowanie i zarządzanie nawet 80 falownikami jednocześnie – wyjaśnia Sylwia Koza, Regional Marketing Director w Solplanet.

Wszystkie falowniki Solplanet, także te z serii Aquarius, są dostępne na polskim rynku.

Źródło: Solplanet