Falowniki Steca z serii coolcept fleX i coolcept fleX XL

2 lipca 2018
Falowniki Steca z serii coolcept fleX i coolcept fleX XL

Niemiecki producent innowacyjnych urządzeń oraz komponentów do budowy i montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych Steca Elektronik od lat jest liderem branży. Produkty Steca to przede wszystkim gwarancja jakości i trwałości, co pozwala na wydłużenie czasu bezawaryjności instalacji fotowoltaicznych.

Do rodziny inwerterów z StecGrid coolcept dołączyły dwie nowe serie falowników: jednofazowe coolcept fleX oraz trójfazowe coolcept flex XL.

Jako pierwsza na rynku Steca Elektronik oferuje kompleksowe urządzenia coolcept fleX, których wszechstronność opiera się na możliwości zastosowania jednego lub dwóch MPPT, magazynowania wysoko- i niskonapięciowego oraz ładowania samochodów elektrycznych bezpośrednio z generatorów PV. Zakres mocy nominalnej falowników jednofazowych to 1,5–4,6 kW.

Zastosowane w inwerterach coolcept fleX nowoczesne podzespoły o maksymalnej efektywności zapewniają minimalizację strat, a tym samym gwarantują dłuższą żywotność urządzeń. Solidna obudowa o stopniu ochrony IP54 umożliwia instalację falownika zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Seria trójfazowych inwerterów coolcept fleX XL dostarcza urządzenia o mocach od 4,2 do 10 kW z dwoma trackerami MPP. Innowacyjna technologia zarządzania zacienieniem pozwala na uzyskanie maksymalnych wydajności. Modele coolcept fleX XL gwarantują szeroki zakres komunikacji, również z technologiami inteligentnego domu. W standardzie wyposażenia urządzeń znajdują się wyświetlacz, rejestrator danych oraz monitoring systemu. Możliwość uruchomienia, konfiguracji, oraz graficznie przedstawione parametry pracy urządzenia bezpośrednio na wyświetlaczu falownika sprawiają, że Coolcept fleX XL jest urządzeniem wygodnym, bezpiecznym i prostym w obsłudze.

Więcej o nowych falownikach Steca dowiesz się na szkoleniach u autoryzowanego dystrybutora i jedynego w Polsce serwisanta – Soltec S.C. Na uczestników szkoleń czekają rabaty na zakup inwerterów z serii coolcept fleX i fleX XL.

Informacje o szkoleniach