FLIR Systems przedstawia innowacyjną ręczną kamerę termowizyjną

28 czerwca 2016

FLIR T1020 oferuje najwyższą jakość pracy ekspertom w dziedzinie termowizji

8 września 2015 r. – FLIR Systems, Inc. Spółka (NASDAQ: FLIR) zaprezentowała dzisiaj profesjonalną kamerę termowizyjną FLIR T1020, przeznaczoną do zaawansowanych  pomiarów w przemyśle i diagnostyce budowlanej. T1020 to przenośne urządzenie o wysokiej rozdzielczości, wyposażone w aktywny interfejs użytkownika, które umożliwia niezwykle sprawne wykonywanie pomiarów i zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Dzięki kamerze T1020 można znacząco przyspieszyć prace diagnostyczne, szybko identyfikując gorące punkty i wykonując niezwykle precyzyjne pomiary.

Wyjątkową jakość obrazu T1020 uzyskano dzięki zastosowaniu niewymagającego chłodzenia detektora podczerwieni o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, o czułości dwukrotnie wyższej od typowych, używanych w branży czujników niewymagających chłodzenia. Wysoką rozdzielczość uzupełnia funkcja FLIR Vision ProcessingTM, łącząca wyjątkowy proces tworzenia obrazów o super rozdzielczości, FLIR UltraMaxTM oraz zastosowanie opatentowanej przez firmę FLIR opcji MSX®, która wzbogaca obraz termowizyjny o perspektywę i ważne informacje ze zdjęcia foto, takie jak numery i etykiety.  Funkcje zaawansowanego przetwarzania obrazu dostarczają najwyższej jakości zdjęcia, oferowane przez przenośne, kompaktowe urządzenia.

Wysoka rozdzielczość wymaga precyzyjnie działających elementów optycznych, w które wyposażono najlepszy w swojej klasie obiektyw modelu T1020. W kamerze T1020 zastosowano elementy optyczne FLIR OSXTM Precision HDIR, które zapewniają wyjątkową jakość obrazu i zasięg zobrazowania, pozwalając naprecyzyjne pomiary temperatury z odległości dwukrotnie większej niż typowe obiektywy, stosowane w branży. T1020 wyposażono również w nowy układ ustawiania ostrości, oferujący ciągle działający autofokus oraz dynamiczne, ręczne ustawianie ostrości.

„Wprowadzając na rynek kamerę T1020, firma FLIR ponownie podniosła poprzeczkę w segmencie urządzeń termowizyjnych o najwyższej jakości” – powiedział Andy Teich, prezes i dyrektor generalny FLIR. „Aby to osiągnąć musieliśmy zaprojektować linię elementów optycznych, przeznaczonych do rejestracji obrazów o wysokiej rozdzielczości, a także opracować czujniki temperatury najbardziej dokładne spośród kiedykolwiek stosowanych przez naszą firmę. FLIR T1020 wyposażono we wszystkie narzędzia, których potrzebują eksperci do szybkiej i sprawnej pracy.”

Kamerę T1020 można obecnie nabyć u wybranych dystrybutorów i bezpośrednio od firmy FLIR. Więcej informacji na temat T1020 można znaleźć pod adresem www.flir.com/t1020.

 

Informacje o FLIR Systems

FLIR Systems, Inc. to światowy lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży systemów czujników, które rozszerzają możliwości wykrywania i rozpoznawania problemów. Zaawansowane systemy termowizji i wykrywania zagrożeń firmy FLIR wykorzystuje się w szerokiej gamie zastosowań, takich jak obrazowanie, termografia i bezpieczeństwo, w tym dozór powietrzny i naziemny, monitorowanie warunków otoczenia, badania i rozwój, kontrola procesu produkcyjnego, poszukiwanie i ratownictwo, wykrywanie przemytu narkotyków, nawigacja, bezpieczeństwo transportu, patrolowanie granic i obszarów morskich, monitorowanie środowiska, a także wykrywanie materiałów wybuchowych oraz zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych. Więcej informacji znajduje się w witrynie internetowej FLIR pod adresem www.FLIR.com.