GoodWe rozszerza ofertę o domowe stacje ładowania EV zasilane z fotowoltaiki

27 stycznia 2023
GoodWe rozszerza ofertę o domowe stacje ładowania EV zasilane z fotowoltaiki

Firma GoodWe, globalny dostawca rozwiązań fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, rozszerza swoją ofertę o nowe produkty – ładowarki AC Wallbox do samochodów elektrycznych.

Kompatybilna z wszystkimi markami samochodów elektrycznych oraz falownikami fotowoltaicznymi i hybrydowymi GoodWe, ładowarka serii HCA pozwala na optymalne wykorzystanie energii słonecznej poprzez połączenie fotowoltaiki i elektromobilności, co przyczynia się do większych oszczędności na kosztach energii. Wprowadzając ładowarkę EV do swojej oferty, GoodWe wzmacnia swoją pozycję jako dostawcy kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych.

Ładowarka EV GoodWe pozwala na ładowanie samochodów elektrycznych z nadwyżki energii słonecznej, bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznej klienta lub poprzez system magazynowania energii. Ładowarka może być elastycznie połączona z falownikami fotowoltaicznymi, w tym hybrydowymi firmy GoodWe, a także magazynami energii producenta, tworząc tym samym kompleksowe rozwiązanie dla gospodarstw domowych. Integrowany system jest zarządzany przez GoodWe Smart Energy Management System (SEMS), który zawiera inteligentne funkcje monitorowania i ładowania.

Dostępna w wersji jednofazowej (7 kW) i trójfazowej (11/22 kW), ładowarka jest łatwa w montażu zarówno na ścianie, jak i dedykowanym słupku podłogowym. Odporna na warunki atmosferyczne dzięki klasie ochrony IP66 i odporności na pył i wodę, ładowarka może być zainstalowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowo, stacja oferuje zintegrowane zabezpieczenia przed przeciążeniem, przepięciem i zwarciem.

 

– Rynek stacji ładowania do samochodów elektrycznych rozwija się dynamicznie w wielu krajach europejskich. Połączenie fotowoltaiki i elektromobilności jest kluczowe dla osiągnięcia neutralności węglowej i przyspieszenia transformacji energetycznej. Dzięki inteligentnej ładowarce GoodWe z serii HCA, właściciele domów mogą zwiększyć swoją niezależność energetyczną i zmniejszyć koszty energii oraz ślad węglowy – dodaje Thomas Haering, dyrektor zarządzający GoodWe Europe GmbH.

 

Połączenie fotowoltaiki i magazynowania energii ma już ugruntowaną pozycję jako przyszłościowe rozwiązanie dla gospodarstw domowych. W ślad za tym rynek komercyjnych systemów do magazynowania energii stoi przed wyraźnym wzrostem, a GoodWe rozszerza swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania, aby dostosować się do nowych wymagań klientów. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie między innymi nowy falownik hybrydowy w zakresie mocy 50-100kW, analogowy inwerter akumulatorowy (tzw. retrofit) oraz kompatybilny magazyn energii do zastosowań komercyjnych.

        

Kontakt w Polsce:

sales.pl@goodwe.com

service.pl@goodwe.com

artykuł sponsorowany