Już 8-9 marca w Kielcach będzie można poznać z bliska najnowsze technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX firma po raz pierwszy będzie prezentować w Polsce swój najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.
Obecność Huawei na Targach ENEX, które są jednym z największych wydarzeń branżowych w kraju i w Europie jest nieprzypadkowa. Ponad 200 wystawców będzie prezentować najnowsze, energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu OZE. Na miejscu jubileuszowej, 25. edycji targów, będą obecni najwięksi gracze rynku energetycznego oraz reprezentanci sektora górniczego, hutniczego, przedstawiciele świata nauki, mediów, internetu, a także przedstawiciele producentów samochodów, prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych i hybrydowych.
Huawei, jako wiodący producent rozwiązań wspierających zieloną energetykę, będzie prezentować innowacyjne rozwiązania w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii. Rozwój tej bezpiecznej i niezawodnej technologii jest kluczem do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę, w tym wsparcia polskiej tranformacji energetycznej. Magazyn energii Huawei będzie prezentowany w dniach 8-9 marca w strefie FusionSolar na stoisku C-40 w hali C.
– Elektrownie fotowoltaiczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne zarówno wśród prosumentów, jak i przedsiębiorstw. Do sieci elektroenergetycznej w Polsce przyłączonych jest już ponad milion użytkowników. Wielkoskalowe magazyny energii mogą jednak w znacznym stopniu odciążyć sieć elektroenergetyczną i zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne. W Huawei konsekwentnie więc rozwijamy i promujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu Battery Energy Storage Systems (BESS), by wspierać transformację Polski w kierunku ekologicznej, wysoce dostępnej i efektywnej kosztowo energii zarówno dla dla całej gospodarki, jak i społeczeństwa – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Cechą wyróżniającą rozwiązania dla fotowoltaiki od Huawei, w tym magazyny energii elektrycznej, jest ich kompleksowość. Magazyn energii może być doskonałym uzupełnieniem elektrowni fotowoltaicznej, korzystnie wpływającym na kondycję sieci elektroenergetycznej oraz przyczyniającym się do zwiększenia rentowności polskich przedsiębiorstw.
W zakresie wielkoskalowego magazynowania energii Huawei ma na koncie szereg rekordowych projektów. Najlepszym przykładem jest nowo powstająca instalacja magazynu energii w Dubaju łącząca elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400MW z magazynem energii o pojemności 1300 MWh. Mega magazyn energii gromadzi energię wyprodukowaną na farmie fotowoltaicznej położonej na wybrzeżu Morza Czerwonego. Ma to być największy na świecie bateryjny magazyn pracujący w środowisku off-grid, a więc bez połączenia z systemem elektroenergetycznym. Projekt będzie częścią lokalnej sieci elektroenergetycznej zasilanej energią pochodzącą z elektrowni fotowoltaicznej o mocy 400 MWp
Źródło: Huawei