Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną

21 lipca 2023
Hydro Extrusion Poland otwiera farmę solarną i nową linię produkcyjną

Hydro Extrusion Poland, międzynarodowy lider branży aluminium, ogłosił oficjalne otwarcie farmy solarnej oraz innowacyjnej linii produkcyjnej z 8-calową prasą. Podejmując strategiczną decyzję o inwestycji w kolejne technologie wykorzystujące ekologiczne zasoby, marka nie tylko stawia zdecydowane kroki ku realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju, ale również podnosi poprzeczkę dla całego przemysłu. Z zaangażowaniem i determinacją inwestuje w rozwiązania napędzane odnawialnymi źródłami energii, zmieniając zasady gry i wyznaczając nowy kierunek w produkcji aluminium.

Dnia 13 lipca 2023 roku marka Hydro uroczyście zainaugurowała otwarcie systemu fotowoltaicznego na terenie swojego zakładu w Trzciance. Montaż parku PV rozpoczął się w trzecim kwartale 2022 roku i będzie wytwarzał  7,5 GWh energii elektrycznej rocznie. Energia ta zostanie wykorzystana do zasilania nowej, wysoce wydajnej, 8-calowej prasy do wyciskania profili aluminiowych, co wyniesie oszczędności związane ze zużyciem energii na nowy, nieznany dotąd poziom.

To śmiałe i przemyślane podejście, oparte na najnowszych technologiach i proekologicznych rozwiązaniach, wpisuje się w strategię klimatyczną firmy Hydro, która zakłada 30-procentową redukcję emisji CO2 w całym łańcuchu produkcji aluminium do roku 2030.

Dzięki tej strategicznej inwestycji Hydro będzie w stanie pokryć do 50% zapotrzebowania na energię dla nowej prasy, co zdecydowanie pozwoli zredukować emisję CO2 o około 35-45%. W przypadku pokrycia pełnego zapotrzebowania na energię do wytworzenia tony produktu, specjaliści oczekują redukcji emisji dwutlenku węgla na poziomie 85-90%.

Ta niezwykła inwestycja to doskonałe potwierdzenie tego, że znaleźliśmy efektywne rozwiązanie, by osiągnąć zerową emisję przed nadejściem 2050 roku – mówi Jacek Szymczak, dyrektor Zakładu Extrusion w Trzciance w firmie Hydro Extrusion Poland.

Dążenie do jak najniższej emisyjności w zakładach Hydro to prawdziwy punkt zwrotny w historii firmy, a także istotny krok do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Źródło: Hydro
Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika