Konstrukcje CORAB wesprą nowe inwestycje w całej Polsce

19 maja 2022
Konstrukcje CORAB wesprą nowe inwestycje w całej Polsce

35 MW w całej Polsce. Taką moc osiągnie fotowoltaiczny projekt realizowany przez ESOLEO w oparciu o konstrukcje PV wyprodukowane przez CORAB. Dwie wiodące polskie firmy związane z energią odnawialną łączą siły przy przedsięwzięciu związanym z budową farm fotowoltaicznych.

Corab i ESOLEO podjęły współpracę w związku z budową sieci rozporoszonych inwestycji fotowoltaicznych. ESOLEO zrealizuje budowę w oparciu o produkowany i opatentowany przez Corab System WS 017. To nowoczesna konstrukcja dwupodporowa dedykowana dużym projektom farmowym. Wykonano ją z odpornego na korozję Magnelisu, dzięki czemu można uzyskać nawet do 25 lat gwarancji na powłokę antykorozyjną.

Systemy dostarczone przez Corab będą miały kąt nachylenia 25 stopni, zaś we wszystkich realizacjach wykorzystanych zostanie 3944 stoły 20-modułowe oraz 131 stołów 10 modułowych. Co warto podkreślić, zakład produkcyjny Corab realizuje zamówienie na konstrukcje w zaledwie 12 dni roboczych.

Konstrukcje oferowane przez Corab wyróżnia zastosowanie systemu montażu typu „slide in”. To unikalne bezklemowe rozwiązanie, które pozwala skrócić czas instalacji nawet o połowę w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Przewaga „slide in” to szybkość i prostota instalacji, co przekłada się na obniżenie kosztów budowy oraz bezpieczeństwo użytkowania –  podkreśla Wiesław Szałkowski odpowiedzialny za sprzedaż w Corab S.A.

Udział Corab w inwestycji nie ogranicza się jedynie do dostarczenia systemów. Olsztyńska firma przygotuje także projekty wykonawcze dla ESOLEO oraz będzie służyć wsparciem na każdym etapie budowy oraz po zakończeniu realizacji.

Więcej informacji o systemach fotowoltaicznych Corab na stronie:

www.corab.pl

artykuł sponsorowany