Laureaci Intersolar AWARD 2022

11 maja 2022
Laureaci Intersolar AWARD 2022

Międzynarodowy panel ekspertów ocenił zgłoszenia do nagrody Intersolar AWARD i wybrał trzech zwycięzców, którzy odebrali  nagrodę za innowacyjność.

Nagrody Intersolar AWARD zostały wręczone zwycięzcom podczas ceremonii, która odbyła się w Internationales Congress Centre München (ICM) 10 maja 2022 r. w ramach The smarter E Europe.

Laureaci Intersolar AWARD 2022

Gamesa Electric SAU (Hiszpania): PROTEUS PV4700 to centralny falownik dla dużych parków fotowoltaicznych, który łączy wysoką wydajność ze szczególnie wysoką gęstością mocy. Jego hybrydowy układ chłodzenia składa się z systemu chłodzenia cieczą – obiegu cieczy dla szczególnie obciążonych komponentów i systemu chłodzenia powietrzem. Zapewnia to pracę falownika w wysokich temperaturach zewnętrznych bez obniżania mocy. Ponadto falownik centralny ma tylko niskie składowe harmoniczne w swoim prądzie wyjściowym oraz zdolność aktywnego tłumienia niektórych harmonicznych, dzięki czemu możliwe jest jego stosowanie w miejscach o słabych parametrach sieci.

REC Solar EMEA GmbH (Niemcy): Alpha Pure to pierwszy masowo produkowany bezołowiowy moduł fotowoltaiczny na bazie krzemu krystalicznego, który jest tym samym zgodny z dyrektywą UE RoHS dotyczącą ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Alpha Pure oferuje moduły do 410 W mocy o powierzchni 1,85 m2, posiadające sprawność 22,2%. W modułach zastosowano połączenia sprawdzonych heterozłączowych ogniw słonecznych z technologią połączeń przewodowych bez przerw między poszczególnymi ogniwami.

M10 Solar Equipment GmbH (Niemcy): Zakład produkcyjny SURFACE łączy ogniwa słoneczne za pomocą tzw. metody gontu. Ogniwa słoneczne pocięte na sześć pasków są precyzyjnie połączone ze sobą za pomocą bardzo małej zakładki od 1 do 1,2 mm za pomocą przewodzącego kleju. System SURFACE może również pozycjonować ogniwa słoneczne na wzór cegły. Rezultatem jest tzw. matryca gontu z niewielką krzywizną powodującą, że moduły są bardziej odporne na zacienienie. W połączeniu z technikami barwienia daje to większe możliwości architektoniczne przy projektowaniu budynków i pojazdów.

Więcej informacji o nagrodach:

www.TheSmarterE-award.com
www.intersolar-award.com
www.ees-award.com

Fot. Intersolar