LONGi wprowadza na polski rynek Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust

21 czerwca 2024
LONGi wprowadza na polski rynek Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust

LONGi zaprezentowała na targach Intersolar 2024 swoją innowację modułową „Guardian Anti-Dust” jako część serii  back contact Hi-MO X6 Max. Guardian Anti-Dust jest przeznaczony zarówno na rynek mieszkaniowy, jak i przemysłowy (C&I) i posiada konstrukcję z ramą przeciwpyłową, która rozwiązuje uporczywy problem gromadzenia się brudu na modułach słonecznych.

Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić kurzowi naturalne zsuwanie się z modułu pod wpływem grawitacji i opadów deszczu. Podczas projektowania i rozwoju Guardian Anti-Dust wykorzystano 120 patentów. Dodatkowo moduł jest wyposażony w nowy prostokątny wafel krzemowy M11 TaiRay Inside firmy LONGi, który został wprowadzony w pierwszym kwartale 2024 roku. Wafel zapewnia znaczną poprawę wydajności modułu, parametrów degradacji i wydajności mechanicznej. Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust jest dostępny w modelach z 54 i 72 ogniwami o sprawności modułu 23,3% i maksymalnej mocy wyjściowej odpowiednio 475 i 630 watów. W Polsce moduł będzie dostępny w 4. kwartale 2024 roku.

Moduł Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust przeszedł ponad 1000 testów niezawodności i ponad 500 dni weryfikacji w terenie, aby zapewnić jego trwałość i wydajność. Oprócz doskonałej wydajności, moduł oferuje również korzyści, takie jak mniejsze wymagania konserwacyjne i mniejsze ryzyko uszkodzenia panelu.

Opatentowana rama Guardian i zaawansowane techniki uszczelniania zapewniają trwałość i nośność. Ponadto moduł zapobiega blokowaniu padającego światła, zapewniając optymalną wydajność generowania energii przez moduł.

Rama po dłuższych bokach modułu odpowiada tradycyjnym parametrom i może być montowana za pomocą standardowych zacisków.

Kluczowe cechy modułu przeciwpyłowego Hi-MO X6 Max Guardian obejmują:

  • Nową konstrukcję i montaż ramki w celu zmniejszenia częstotliwości czyszczenia.
  • Ogniwa HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) zapewniające wyjątkową sprawność do 23,3%.
  • Doskonała wydajność przy słabym oświetleniu.
  • Proste połączenia ogniw zwiększające niezawodność.
  • Rygorystyczne testy zapewniające wysoką trwałość i wydajność w różnych warunkach pogodowych.
  • Elastyczne strefy mocowania i otwory na śruby ułatwiające instalację.

Moduł przeciwpyłowy Guardian jest dostępny z 54 i 72 ogniwami o wymiarach 1800x1134x30 mm i 2382×1134×30 mm i wadze odpowiednio 21,6 kg i 28,5 kg.

Wersja 54-ogniwowa oferuje maksymalną moc wyjściową 475 W, a 72-ogniwowa 630 W, zapewniając wysoką niezawodność i stabilną pracę nawet w trudnych warunkach dzięki wysoce mocowej i wydajnej technologii ogniw back contact

Źródło: LONGi