MC4-Evo stor – wysokiej jakości złącze DC do systemów magazynowania energii

4 listopada 2022
MC4-Evo stor – wysokiej jakości złącze DC do systemów magazynowania energii

Sukces każdej instalacji fotowoltaicznej (PV) sprowadza się do niezawodnej, wydajnej i długoterminowej wydajności. Podczas gdy potrzeby w zakresie optymalnej wydajności, wysokiej produktywności i najwyższej jakości są uniwersalne, każdy sektor przemysłu wymaga unikalnych rozwiązań technologicznych. Złącza Stäubli łączą ponad 540 GW na całym świecie – ponad połowę skumulowanej światowej mocy fotowoltaicznej.

Wiodąca na rynku oferta złączy fotowoltaicznych MC4 firmy Stäubli obejmuje teraz rozwiązanie połączenia DC dla akumulatorów – systemów magazynowania energii o nazwie MC4-Evo stor. Nowa linia MC4-Evo do podłączania systemów zasilania akumulatorowego (BESS) uzupełnia serię produktów MC4-Evo 2 jako ważne rozszerzenie oferty 1500 V DC.

To dopasowane połączenie między falownikiem a systemem magazynowania upraszcza instalację i oferuje tę samą dobrze znaną, długoterminową, solidną, trwałą i bezstratną jakość połączenia, co oryginalne złączki kablowe DC MC4 i MC4-Evo 2 w łańcuchu fotowoltaicznym. Jednak oprócz korzyści ze sprawdzonej technologii styków MULTILAM, to rozwiązanie do magazynowania energii firmy Stäubli ma skręconą o 45° powierzchnię współpracującą, aby zapewnić bezawaryjną instalację. Nie jest możliwe połączenie magazynu MC4-Evo z łącznikiem kablowym MC4 lub MC4-Evo 2, który jest używany w łańcuchu fotowoltaicznym lub na wyjściu akumulatora po stronie DC falownika.

Podobnie jak wszystkie oryginalne złącza MC4 Stäubli, to rozwiązanie BESS, MC4-Evo stor, jest również zgodne z IP68 i jest niezwykle wytrzymałym produktem pozwalającym na niezawodną i długotrwałą pracę nawet w trudnych warunkach. Nowe rozwiązanie MC4-Evo stor oferuje model z łącznikiem kablowym i gniazdem panelowym zamontowanym na falowniku i akumulatorowym urządzeniu magazynującym energię. Jego jakość i wydajność potwierdzają certyfikaty TÜV i UL. MC4-Evo stor do podłączenia systemu magazynowania energii akumulatora jako łącznik kablowy i gniazdo panelu.

Zaawansowaną technologią kontaktu – złączy fotowoltaicznych Stäubli – jest innowacyjna technologia styków MULTILAM. To unikalne rozwiązanie wyróżnia się wieloma punktami styku, które poprawiają jakość połączenia i przenoszenie energii dzięki stałemu naciskowi sprężyny i wyjątkowej konstrukcji. Skutkuje to stałą niską rezystancją styków, zapewniając bezpieczną i długą żywotność, oraz znacznie skraca czas przestojów i koszty serwisu.

Ta technologia styków minimalizuje ryzyko utraty zasilania, przestojów, gorących punktów, a nawet pożaru, które mogą prowadzić do ogromnych kosztów odbudowy. Oryginalne złącza Stäubli PV z portfolio złączy MC4 są bardzo stabilne pod względem temperaturowym i nie wykazują akumulacji ciepła. Stale niska rezystancja styków złączy fotowoltaicznych ma kluczowe znaczenie dla wydajnej pracy i bezpiecznego dostarczania energii. Zwiększenie rezystancji styku, np. z powodu wadliwych właściwości materiału, może osłabić wydajność całego systemu fotowoltaicznego. Nie istnieją kompatybilne złącza do złącz Stäubli.

Źródło: Stäubli International AG                                                      Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika