Nagrody dla firmy Corab

1 lipca 2024
Nagrody dla firmy Corab

Podczas tegorocznego Intersolar 2024 w Monachium, największego wydarzenia branży fotowoltaicznej w Europie, EUPD Research ogłosiło po raz kolejny listę laureatów Top Brand PV Poland 2024 i Top PV Supplier Poland 2024. Najwyższe wyróżnienia w kategoriach „Konstrukcje” oraz „Dystrybucja” zostały przyznane firmie Corab S.A. na podstawie ankiety przeprowadzonej przez instalatorów systemów PV. 

Nagrody EUDP Research są przyznawane na podstawie rygorystycznego procesu oceny. W ankiecie biorą udział instalatorzy, którzy oddają głosy, biorąc pod uwagę różne kryteria, takie jak jakość produktu, niezawodność, obsługę klienta i reputację firmy. W rezultacie firma Corab S.A. otrzymała dwa najwyższe wyróżnienia w kategoriach „Konstrukcje” oraz „Dystrybucja”, uzyskując najwyższe noty, a tym samym tytuły Top Brand PV Poland 2024 i Top PV Supplier Poland 2024.

Corab S.A. jest od lat obecny zarówno w Polsce, jak i na wielu rynkach europejskich, na których zbudowaliśmy bardzo silną pozycję. Należy do nich m.in. rynek niemiecki, gdzie zbudowaliśmy bardzo mocny i kompetentny zespół. Nasze zaangażowanie jest tam dostrzegane, robi wrażenie i pozwala podpisywać kolejne kontrakty. Przyznane wyróżnienia przez EUDP Research to zatem nie tylko powód do dumy, ale i zasłużona nagroda za ogrom pracy, jaki wykonuje cały nasz zespół. Dla mnie osobiście to także potwierdzenie, że warto bezkompromisowo podchodzić do jakości oferowanych produktów oraz rozwiązań „szytych na miarę” zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego klienta. To bez wątpienia mocny atut Corab, który pozwala nam skutecznie opierać się konkurencji spoza Europy – mówi Piotr Markowski, prezes zarządu Corab S.A.

W ramach plebiscytu jednym z obszarów, w którym doceniono Corab S.A. są konstrukcje – flagowy produkt firmy. Ich rola oraz odpowiednie dopasowanie do całej instalacji jest kluczowe – błędne skonfigurowanie i ułożenie modułów może doprowadzić do kłopotów natury technicznej i niskiej produkcji prądu. Ma to znaczenie zarówno w przypadku przydomowych instalacji jak i dużych farm PV, w szczególności zaś ogrywa istotną rolę podczas zagospodarowania terenów trudnych, takich jak hałdy górnicze czy miejsca po rekultywacji składowisk odpadów. W odpowiedzi na te wyzwania, Corab tworzy konstrukcje wytrzymujące agresywne warunki np. byłej kopalni siarki.

Drugim z obszarów nagrodzonym przez EUDP Research jest dystrybucja. Na europejskich rynkach PV istnieje duża konkurencja, dlatego też znak Top Brand to istotny drogowskaz dla pośredników w identyfikacji właściwych marek, które mogą zaoferować swoim klientom. Corab dokłada wszelkich starań, aby nie tylko oferować perfekcyjne produkty, ale również rozwijać wzorową współprace z partnerami, proponując im szereg ułatwień dla klientów i kontrahentów.

Źródło: Corab