Największa instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez Grodno

1 września 2020
Największa instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez Grodno

Farma fotowoltaiczna o łącznej mocy 2 MWp została zrealizowana na terenie firmy Malow w Suwałkach.

Instalacja zakładała posadowienie 6 tys. sztuk modułów fotowoltaicznych na gruncie oraz dachach suwalskiej firmy, jednego z największych producentów mebli metalowych w Europie. Grodno, pełniąc rolę generalnego wykonawcy, odpowiadało za kompleksową obsługę projektu – włącznie z pomocą w pozyskaniu dofinansowania, dostawą komponentów, montażem oraz uruchomieniem. Łączna moc instalacji to 2MWp.

Projekt zrealizowany dla firmy Malow to największa do tej pory instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez Grodno, a także jedna z największych wykonanych w tej koncepcji w Polsce. Dziś jest naszą wizytówką i otwiera drzwi do realizacji jeszcze większych instalacji. Grodno to jeden kluczowych uczestników rynku fotowoltaicznego w Polsce w zakresie małych i średnich projektów PV. Dostrzegamy jednak olbrzymi potencjał i możliwości rozwoju w obszarze dużych inwestycji, a projekt zrealizowany w Suwałkach doskonale to potwierdza – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

Grupa Grodno oferująca rozwiązania fotowoltaiczne od 2011 r. jest jednym z najbardziej doświadczonych i najszybciej rosnących podmiotów w branży. W ubiegłym roku zrealizowała najwięcej instalacji PV w historii swojej działalności, co przełożyło się na ponad trzykrotny wzrost sprzedaży Grupy w tym obszarze. W roku obrotowym zakończonym 31 marca br. fotowoltaika odpowiadała za ponad 17% skonsolidowanych przychodów Grupy, co jest udziałem ponad dwukrotnie wyższym wobec celu 7,5% przewidzianego w strategii na lata 2017-2020.

Fotowoltaika jest i pozostanie jednym z kluczowych elementów naszego rozwoju. Planujemy też dynamiczny rozwój w innych obszarach związanych z energooszczędnością, takich jak pompy ciepła, automatyka budynkowa, klimatyzacja i wentylacja, czy oświetlenie LED, tak aby klient otrzymywał od nas pełny asortyment i obsługę w zakresie realizacji nowoczesnych, energooszczędnych inwestycji budynkowych. Tego rodzaju kompleksowość, w warunkach coraz większej roli zielonej energii, będzie nadawała ton rozwojowi Grupy w najbliższych latach – podsumował Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

 

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika