Otwarcie amerykańskiej fabryki modułów PV

21 marca 2025
Otwarcie amerykańskiej fabryki modułów PV

Boviet Solar Technology Co. Ltd.specjalizująca się w monokrystalicznych ogniwach fotowoltaicznych oraz modułach fotowoltaicznych Gamma Series™ Monofacial i Vega Series™ Bifacial, poinformowała o  otwarciu swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w USA, fabryki modułów fotowoltaicznych w Greenville w hrabstwie Pitt w Karolinie Północnej.

Dzięki inwestycji w wysokości 294 milionów dolarów, zakład będzie wykorzystywał zaawansowaną technologię ogniw słonecznych typu N do produkcji wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych Gamma Series™ Monofacial i Vega Series™ Bifacial przeznaczonych do zastosowań mieszkaniowych, komercyjnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Etap pierwszy budowy fabryki przebiega zgodnie z harmonogramem, produkcja modułów fotowoltaicznych ma rozpocząć się w 1. kwartale 2025 r., a roczna moc wyjściowa wyniesie 2 gigawaty (GW). W drugim etapie fabryka zajmie teren dodatkowych około 600 000 stóp kwadratowych. Uruchomienie produkcji w tej części zostało zaplanowane na drugą. połowę 2026 r.

Uroczysta ceremonia otwarcia fabryki odbędzie się 24 kwietnia 2025 r.

–  Wyczekiwane z niecierpliwością wielkie otwarcie fabryki Boviet Solar w Greenville stanowi ważny kamień milowy w rozwoju Boviet na rynku północnoamerykańskim i potwierdza nasze zaangażowanie w promowanie energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych — powiedziała Sienna Cen, prezes Boviet Solar USA. – Wydarzenie podkreśli wizję Boviet dotyczącą zrównoważonego rozwoju i innowacji w zakresie energii słonecznej, a także tworzenia miejsc pracy, ponieważ obiekt ma stworzyć około 908 wykwalifikowanych lokalnych miejsc pracy i przyczynić się do wzrostu gospodarczego i rozwoju czystej energii w regionie.  – dodała

Otwarcie naszego zakładu w Greenville jest kluczowym krokiem w globalnej ekspansji Boviet Solar i naszym długoterminowym zaangażowaniu na rynku amerykańskim — powiedział Marco Marques, dyrektor generalny Boviet Solar Greenville Factory. – Ten zakład nie tylko wzmacnia naszą zdolność do obsługi naszych północnoamerykańskich partnerów za pomocą wysokiej jakości, niezawodnych modułów słonecznych, ale także wspiera przejście na czystą przyszłość energetyczną dzięki produktom słonecznym wyprodukowanym w Ameryce – dodał.

Źródło: Boviet Solar