PGE Obrót wprowadzi ofertę dla prosumentów

25 września 2017
PGE Obrót wprowadzi ofertę dla prosumentów

Firma PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, jesienią wprowadzi specjalną ofertę dla prosumentów. Klienci, którzy będą mieli zamontowane panele fotowoltaiczne, będą mogli wytwarzać i zużywać energię elektryczną na własne potrzeby.

Jak poinformował rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, oferta będzie atrakcyjna nie tylko cenowo. – Dodatkowo klient otrzyma dwa produkty pozaenergetyczne – pakiet żarówek energooszczędnych i usługę pomocy fachowców. Oferta będzie dostępna od 1 października br. – dodał.  Majewski podkreślił, że firma pracuje również nad innym autorskim projektem – Smart Energy.

Projekt Smart Energy przeznaczony będzie w pierwszej kolejności dla gospodarstw domowych. Docelowo, w kolejnym etapie, spółka chce wypracować model, z którego będą mogły skorzystać również instytucje publiczne, takie jak np. przychodnie i szpitale. Specjalna aplikacja będzie pozwalała na sterowanie ogrzewaniem czy oświetleniem.

Spółka PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej.

Centrala spółki mieści się w Rzeszowie, a oddziały w Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Skarżysku-Kamiennej i Zamościu. Obsługuje ponad 5 mln klientów. W spółce pracuje ok. 1400 osób.

Źródło: www.wnp.pl