PLENTICORE plus firmy KOSTAL: nowy standard efektywnego wykorzystania energii słonecznej

9 grudnia 2020
PLENTICORE plus firmy KOSTAL: nowy standard efektywnego wykorzystania energii słonecznej

PLENTICORE plus przekształca energię słoneczną w energię elektryczną  dla domu, magazynuje ją i dystrybuuje. Stanowi serce domowego systemu energetycznego.

PLENTICORE plus to zawsze najlepszy wybór dzięki różnym obszarom zastosowania: od prostego wytwarzania energii z trzema trackerami MPP do możliwości magazynowania wytworzonej energii.

Możliwe jest nie tylko magazynowanie energii słonecznej, lecz także energii generowanej przez inną elektrownię, np. turbinę wiatrową. Akumulator można podłączyć od razu podczas instalacji lub zamontować później do już istniejącego systemu.

To trójfazowe, elastyczne, komunikatywne i praktyczne rozwiązanie jest dostępne w zakresie mocy od 3,0 do 10 kW. Dzięki temu spełnia zapotrzebowanie każdej domowej instalacji PV przy zachowaniu wysokiej efektywności.

Wersja standardowa urządzenia ma wszystko, co jest potrzebne, aby wytwarzać energię z PV oraz monitorować wydajność instalacji za pośrednictwem lokalnego połączenia internetowego.

Oszczędzaj pieniądze dzięki PLENTICORE plus

W połączeniu z zestawem akumulatorów BYD falownik PLENTICORE plus uzyskał najwyższe noty za wydajność wśród systemów magazynowania PV w kilku klasach wydajności. Efektywność urządzenia została sprawdzona podczas niezależnych testów magazynowania energii w 2020 roku przeprowadzonych przez HTW Berlin.

Ponadto jako falownik hybrydowy, PLENTICORE plus zapewnia optymalne koszty zakupu. W przeciwieństwie do samych falowników akumulatorowych nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, ponieważ PLENTICORE plus przejmuje jednocześnie zarządzanie energią systemu fotowoltaicznego i akumulatora. Oznacza to, że dzięki niemu można skutecznie zaoszczędzić.

Nasze wszechstronne urządzenie przenosi wytwarzanie i wykorzystanie energii z fotowoltaiki w instalacjach domowych na zupełnie nowy poziom. Zastosowanie rozwiązania self-learning shadow zapewnia wysoką wydajność instalacji nawet przy zachmurzonym niebie.

Z kolei trzy trackery MPP czynią ewentualną rozbudowę instalacji dziecinnie prostą, a jednocześnie sprawiają, że różne nachylenie dachów przestaje być utrudnieniem przy planowaniu instalacji PV.

Więcej informacji:

O PLENTICORE plus

O KOSTAL

O serwisie i wsparciu KOSTAL