Po fotowoltaikę do IKEA

2 września 2016
Po fotowoltaikę do IKEA

IKEA po osiągnięciu niezależności energetycznej w Polsce podejmuje kolejne inicjatywy w obszarze strategii zrównoważonego rozwoju. W przyszłym roku w ofercie każdego sklepu IKEA, znajdą się moduły fotowoltaiczne do domowego użytku z montażem.

Moduły fotowoltaiczne są już dostępne w sklepach IKEA w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii. Polska jest kolejnym krajem, w którym zostaną one wprowadzone do oferty oprócz innych, przystępnych cenowo produktów zachęcających do bardziej zrównoważonego życia. W 2015 roku IKEA sprzedała w Polsce ok. 2,7 mln produktów, które przyczyniają się do oszczędzania energii, lepszego gospodarowania odpadami, a także ograniczania zużycia wody. W ten sposób liczba sprzedanego asortymentu IKEA wzrosła o prawie 20 proc. w porównaniu do 2014 roku.

Jednym z głównych celów określonych w globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Grupy IKEA „People & Planet Positive” jest osiągnięcie niezależności energetycznej na poziomie światowym do 2020 r. IKEA w Polsce zrealizowała ten cel, dokonując zakupu sześciu farm, które produkują tyle energii elektrycznej, ile zużywają wszystkie budynki firmy, od fabryk po biura. Co więcej, w ten sposób produkowana energia umożliwia redukcję emisji CO2 do atmosfery o ok. 450 000 ton, co jest równoznaczne z wycofaniem ponad 150 000 samochodów z dróg.

IKEA inwestuje nie tylko w farmy wiatrowe, lecz także w moduły fotowoltaiczne. Globalnie IKEA zainstalowała aż 700 000 modułów słonecznych na swoich budynkach.

www.magazynfotowoltaika.pl