Program testowania falowników

18 października 2021
Program testowania falowników

Pierwsze w swoim rodzaju testy falowników fotowoltaicznych pochodzące z crowdsourcingu (rodzaj outsourcingu) zapewniają kupującym niezależne dane o ich niezawodności.

Niezależne laboratorium testowe PV Evolution Labs (PVEL) uruchomiło crowdsourcingową wersję swojego programu do testowania falowników. PVEL będzie teraz współpracować bezpośrednio z inwestorami, deweloperami i właścicielami aktywów, aby przetestować komercyjnie zakupione falowniki w ramach programu Crowd Power Product Qualification Program (PQP), który nie wymaga udziału producenta.

Program, który nie wymaga zaangażowania producenta, testuje falowniki w celu opracowania danych, które mogą pomóc złagodzić ryzyko technologiczne i określić ilościowo wydajność produktu.

Od strat finansowych po niebezpieczne działanie systemu, konsekwencje wadliwych falowników wahają się od frustrujących do niebezpiecznych – jednak dane dotyczące falowników są notorycznie trudne do uzyskania od ich producentów. – skomentował CJ Colavito, wiceprezes ds. inżynierii w Standard Solar. – Crowd Power PQP firmy PVEL pozwala firmom nastawionym na jakość, takim jak nasza, łączyć zasoby w celu zapewnienia stosowania falowników wysokiej jakości w oparciu o rzeczywiste dane, co zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii związane z zastosowaniem wybranych falowników w terenie. – dodaje.

Testy Inverter Crowd Power PQP odpowiadają testom w tradycyjnym Inverter PQP PVEL, wprowadzonym po raz pierwszy w 2014 roku przez PVEL. Oba programy obejmują reprezentatywne testy bezpieczeństwa, niezawodności i wydajności dla różnych warunków środowiskowych i wzajemnych połączeń, w celu:

  • Weryfikacji arkusza danych w celu uzyskania dokładniejszych modeli wydajności i przychodów.
  • Oceny niezawodności w celu poprawy dokładności prognoz kosztów O&M i współczynnika wymiany.
  • Oceny bezpieczeństwa dla niezawodnego wykrywania łuku i zwarć doziemnych
    w systemach polowych.

Testowanie crowdsourcingowe PVEL daje nabywcom falowników możliwość wykorzystania danych empirycznych nad twierdzeniami zawartymi w materiałach marketingowych dotyczących produktów. Wstępne informacje o kondycji urządzeń od naszych dalszych partnerów były zdecydowanie pozytywne – powiedziała Tara Doyle, dyrektor handlowy PVEL. – Z zaangażowaniem producenta lub bez, zapewnimy, że spostrzeżenia techniczne PVEL dotyczące wdrażania wysokiej jakości sprzętu są dostępne na rynku fotowoltaicznym.

Najskuteczniejszym narzędziem poprawy jakości produktu są zweryfikowane dane, które obiektywnie mierzą wydajność i niezawodność — skomentował Jack Bennett, prezes NovaSource Power Services. – Falowniki fotowoltaiczne są niezbędnym interfejsem między systemami energii słonecznej, akumulatorami i siecią elektroenergetyczną. Jeśli te urządzenia są zawodne, nie możemy liczyć na to, że infrastruktura fotowoltaiczna będzie generować czystą energię przez dziesięciolecia. – dodał.

Więcej o o Crowd Power PQP PVEL

Źródło: pvel.com

Opracowanie: Mirosław Grabania