Przetargi fotowoltaiczne. II kwartał 2018 r.

21 sierpnia 2018
Przetargi fotowoltaiczne. II kwartał 2018 r.

Serwis PressInfo.pl przygotował raport podsumowujący ogłoszone przetargi w branży fotowoltaicznej w II kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że w Polsce w tym okresie ogłoszono 647 przetargów, których przedmiot był związany z tą branżą. W porównaniu do poprzedniego kwartału, branża odnotowała wzrost na poziomie 19%. Ilości ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach to: kwiecień – 236, maj – 207, czerwiec – 204.

Przetarg nieograniczony jest trybem konkurencyjnym najczęściej wybieranym przez organizatorów.  W  badanym okresie ogłoszenia przetargowe w tej formie pojawiły się  – 327 razy, co stanowi ponad połowę wszystkich informacji.  Najwięcej ogłoszeń przetargów fotowoltaicznych w II kwartale 2018 roku dotyczyło postępowań  na „sługi, wykonanie –  345. Przetargi na usługi, wykonanie, dostawy – 242 postepowania, a przetargi na dostawy – 60 ogłoszeń.

Na terenie województwa lubelskiego opublikowano najwięcej ogłoszeń w Polsce w branży fotowoltaicznej – 178. Różnica pomiędzy liderem a kolejnym województwem jest znacząca. W województwie świętokrzyskim, które znalazło się na drugim miejscu pod względem ilości ogłoszonych postępowań przetargowych pojawiło się 61 ogłoszeń. Podium zamykają województwa: śląskie i zachodniopomorskie – po 57 ogłoszeń. Najsłabiej sytuacja wyglądała w województwie lubuskim gdzie PressInfo.pl zmonitorowało jedynie 2 informacje.

Pełny raport ukaże się w numerze 3/2018 Magazynu Fotowoltaika.

Zaprenumeruj