Przydomowa instalacja OZE

19 września 2017
Przydomowa instalacja OZE

W ofercie firmy Biall pojawiła się nowość: zestaw łączący zalety dwóch technologii pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Jest to hybrydowe połączenie technologii fotowoltaicznej oraz generatora wiatrowego o pionowej osi. Zestaw składa się z generatora wiatrowego nowej generacji typu maglev, dwóch paneli PV, kontrolera hybrydowego, akumulatora AGM i przetwornicy DC/AC. Dodatkowe wyposażenie to: miernik mocy i energii, zabezpieczenia elektryczne, gniazda sieciowe, gniazdo USB.

Zestaw stanowi idealne narzędzie dydaktyczne dla szkół technicznych prowadzących program edukacyjny związany z odnawialnymi źródłami energii oraz jako przydomowa instalacja OZE.

Podstawą konstrukcji jest ocynkowany maszt o wysokości 1850 mm, na którym umieszczony jest generator wiatrowy. Poniżej do masztu zamocowane są dwa panele PV. Konstrukcja umożliwia ustawianie paneli z kątem pochylenia w pionie o 30°/45°/60°. Kontroler, akumulator, przetwornica i dodatkowe wyposażenie zamontowane jest w zamykanej skrzynce rozdzielczej, wytrzymałej i odpornej na warunki zewnętrzne.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika