...

Ruszyła elektrownia fotowoltaiczna w Nowym Stawie

21 lutego 2019
Ruszyła elektrownia fotowoltaiczna w Nowym Stawie

Spółka innogy Renewables Polska oddała do użytku swoją pierwszą, wielkoskalową elektrownię fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 594 kWp. Inwestycja powstała w Nowym Stawie – miejscowości leżącej na terenie województwa pomorskiego. Elektrownia składa się z 2 200 sztuk paneli fotowoltaicznych, które wyprodukują około 640 MWh energii elektrycznej rocznie. Za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej będzie ona trafiała do sieci Energa Operator.

innogy Renewables Polska dynamicznie reaguje na  zmiany zachodzące na rynku energii. Oprócz budowy lądowych parków wiatrowych w Polsce, nasza spółka angażuje się również w powstawanie zeroemisyjnych elektrowni słonecznych w tym regionie. Uruchomienie farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie jest pierwszym krokiem wykonanym w ramach rozwoju naszego portfolio o duże projekty PV. – mówi Robert Macias, Członek Zarządu innogy Renewables Polska.

Elektrownia fotowoltaiczna „Nowy Staw I” powstała w ramach wygranej w czerwcu 2017 r. przez spółkę innogy aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii. Budowa elektrowni trwała ok. trzech miesięcy. Dotychczas innogy w Polsce eksploatuje osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy przekraczającej 242 MW.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika