Solfinity podpisało umowę z AIKO

5 grudnia 2023
Solfinity podpisało umowę z AIKO

Solfinity podpisało umowę z AIKO na dostawę innowacyjnych, wysokowydajnych modułów ABC (All Back Contact) na rynek polski i europejski. Solfinity jest pierwszym oficjalnym dystrybutorem AIKO w Polsce.

Współpraca obu firm została oficjalnie ogłoszona na targach Solar Solutions w Düsseldorfie. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć moduły AIKO ABC na stoisku Solfinity.

Cieszymy się, że kolejny raz jako pierwsi w Polsce zapewniamy naszym klientom dostęp do nowoczesnej technologii. Śledzimy światowe trendy i systematycznie rozszerzamy naszą ofertę o producentów, których produkty wyróżniają się innowacyjnością, niezawodnością i solidnością wykonania. Moduły AIKO niewątpliwie spełniają te wymagania, dlatego też zdecydowaliśmy się na ich dystrybucję. Jesteśmy pewni, że błyskawicznie zdobędą zaufanie naszych klientów – mówi Jacek Cudny, Dyrektor Zakupów w Solfinity.

– W AIKO kładziemy duży nacisk na budowanie długoterminowej i korzystnej współpracy z naszymi partnerami. Umowa pomiędzy AIKO a Solfinity to fantastyczna szansa, która uwolni potencjał produktów ABC i kompleksowych rozwiązań AIKO w Polsce. Jesteśmy pewni, że Solfinity odniesie sukces w poszerzeniu naszego zasięgu, maksymalizując korzyści, jakie oferuje energia słoneczna dla zrównoważonej przyszłości – skomentował dyrektor sprzedaży AIKO CEE, Łukasz Przygucki.

Polska jest krajem, w którym tempo rozwoju fotowoltaiki jest jednym z najszybszych w Europie. Polacy są też chłonnym narodem pod kątem innowacji i wdrażania najnowocześniejszych technologii. To idealne środowisko dla AIKO. Innowacyjność naszych modułów ABC pozwoliła nam na osiągnięcie globalnego rekordu efektywności, czyli 24%. Jesteśmy również przekonani, że polscy inwestorzy docenią wysoką estetykę naszych modułów oraz ich zaawansowanie technologiczne – dodaje Wojciech Kwaśniak, Senior Business Development Manager CEE & the Balkans, AIKO.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika