SunRoof i Porsche Inter Auto Polska zbudują fotowoltaiczny carport

4 lutego 2021
SunRoof i Porsche Inter Auto Polska zbudują fotowoltaiczny carport

SunRoof, międzynarodowy startup tworzący dachy solarne 2w1 i rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią, nawiązał współpracę z Porsche Inter Auto.

Współpraca ma promować trendy zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjnych rozwiązań, w które zaangażowane są obie firmy.

Pierwszym etapem współpracy obu marek będzie budowa nowoczesnego carportu na terenie warszawskiego salonu Porsche Inter Auto na Okęciu, która jest planowana na 2021 rok. Solarna wiata garażowa pozwoli na jednoczesne ładowanie nawet do kilku samochodów elektrycznych. Garaże parkingowe będą wyposażone w specjalne zadaszenie 2w1 zasilane technologią solarną, uważaną za jedną z najbardziej ekologicznych źródeł energii. SunRoof taką samą technologię oferuje dla domów czy budynków użyteczności publicznej.

Stawiamy znak równości pomiędzy domem a stylem życia, odpowiadającym na wyzwania współczesności. Prezentujemy wizję świata, w której dom jest początkiem i centrum energetycznej niezależności. Współpraca z Porsche Inter Auto Polska daje nam także możliwość, by do naszej idei dołączyć kolejny element – wybór bardziej zrównoważonego środka transportu – samochodu z napędem elektrycznym lub hybrydowym – mówi Lech Kaniuk, CEO SunRoof.

Porsche Inter Auto Polska od kilku lat angażuje się w działania mające na celu rozwój elektromobilności. W kolejnych miesiącach planuje kolejne realizacje z marką SunRoof, które mają promować nowoczesne rozwiązania na styku budownictwa i motoryzacji.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika