System magazynowania energii SimpliPhi firmy Briggs & Stratton

21 czerwca 2022
System magazynowania energii SimpliPhi firmy Briggs & Stratton

Firma Briggs & Stratton Energy Solutions wprowadziła na rynek swój pierwszy system magazynowania energii (ESS) marki SimpliPhi. ESS został nazwany na cześć SimpliPhi Power Inc. – kalifornijskiego producenta systemów magazynowania energii, przejętego przez firmę Briggs & Stratton LLC w 2021 r. Całkowicie nowy zintegrowany ESS jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na dostęp do niezawodnych, bezpiecznych i niedrogich magazynów energii służących zarówno rynkom mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

System magazynowania energii SimpliPhi składa się z trzech podstawowych elementów: falownika o mocy 6 kW, akumulatora o mocy 4,9 kWh i oprogramowania zarządzającego EnergyTrak. Sercem systemu jest nowy 6-kilowatowy falownik SimpliPhi ze zintegrowanym MPPT. ładujący baterie generatorem słonecznym (fotowoltaiką) lub pobierając energię elektryczną z sieci. Falownik SimpliPhi jest łatwy w obsłudze. Steruje pracą baterii, zapewniając komfort właścicielom domów i firm w czasie przerw w dostawach energii (funkcja zasilania awaryjnego). Jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących zasilania w celu dotowania kosztów mediów, pobierając z sieci energię elektryczną do ładowania akumulatorów wtedy, gdy jest ona najtańsza. Falownik może także pracować w systemie fotowoltaicznym odłączonym od sieci. W przypadku awarii sieci ryzyko przepięć, migotania światła i uszkodzenia wrażliwego sprzętu jest wyeliminowane dzięki 8-milisekundowemu czasowi przełączania falownika. SimpliPhi ESS może być użyty do modernizacji instalacji wewnętrznej o magazyn energii, będąc podłączonym bezpośrednio do prądu przemiennego AC.

Wykorzystując dekadę innowacji w zakresie wydajności magazynowania energii, ESS SimpliPhi oferuje całkowicie nową baterię o pojemności 4,9 kWh, wykorzystującą chemię litowo-żelazowo-fosforanową (LFP). Akumulator SimpliPhi 4.9 zapewnia zaawansowany poziom magazynowania energii, a ponadto działa bezpiecznie, nie przegrzewa się, ma dłuższą żywotność od klasycznej technologii litowo-jonowej oraz pracuje w szerszym zakresie temperaturowym. Akumulator SimpliPHI 4.9 można skalować od jednego modułu do 72, co daje całkowitą pojemność magazynowania energii 358,5 kWh. Zarówno falownik SimpliPhi, jak i akumulator mają stopień ochrony IP65, dzięki czemu można je instalować w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Trzecim elementem ESS SimpliPhi jest EnergyTrak, platforma oprogramowania zarządzającego do monitorowania i sterowania pracą systemu. EnergyTrak pozwala użytkownikom zarządzać zużyciem energii za pomocą zaawansowanej aplikacji mobilnej. Dostarcza ona informacje o aktualnym stanie pracy w czasie rzeczywistym właścicielom domów i firm. EnergyTrak płynnie i inteligentnie integruje pracę falownika lub falowników SimpliPhi ESS 6 kW oraz akumulatorów 4,9 kWh w dowolnym zestawieniu ilościowym tworzących system.

Zarówno Briggs & Stratton, jak i SimpliPhi Power mają długą historię dostarczania rozwiązań energetycznych zbudowanych z jakością i niezawodnością jako najwyższym priorytetem. Łącząc się jako jedna firma, z powodzeniem wykorzystaliśmy uzupełniającą się wiedzę zespołu, aby zapewnić większy wybór i większą kontrolę niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki czemu nasi klienci mają dostęp do zasilania wtedy, gdy jest to najważniejsze – powiedział Tom Rugg, prezes Energy Solutions w Briggs & Stratton. – Wobec starzejących się sieci energetycznych, częstszych przestojów i nieprzewidywalnych warunków pogodowych, dodanie SimpliPhi ESS do naszej linii produktów to kolejne rozwiązanie dla osób poszukujących innowacyjnego, skalowalnego systemu energetycznego do swojego domu lub firmy – dodaje.

Źródła: Power USA, Solar World Power

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika