Technologia pierwszego na świecie całkowicie odnawialnego akumulatora litowo-jonowego

30 listopada 2021
Technologia pierwszego na świecie całkowicie odnawialnego akumulatora litowo-jonowego

Świat bez kompromisów – Aceleron Ltd., Anglia: „Wierzymy, że naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością jest projektowanie produktów spełniających potrzeby zarówno naszej teraźniejszości, jak i przyszłości. Kierując się zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, zaprojektowaliśmy technologię baterii, aby spełnić obietnicę, że możesz lepiej zasilać swoje życie”. Poznaj Essential — pierwszy na świecie akumulator, który można w pełni konserwować, można go ulepszyć i ma większą pojemność niż kiedykolwiek wcześniej!

Opatentowana technologia baterii

Dzięki szeroko zakrojonym badaniom i rozwojowi firma Aceleron Ltd. zaprojektowała akumulator Core. Ta konstrukcja, która jest sercem produktów firmy, całkowicie eliminuje użycie trwale związanych lub stałych jego elementów. Budowa modułowa umożliwia łatwą skalowalność, zasilając całą naszą gamę produktów, umożliwiając łatwe serwisowanie, modernizacje funkcjonalne i wydajnościowe, zmniejszając w ten sposób koszty eksploatacji i zużycie surowców w dłuższej perspektywie.

Zaprojektowany na całe życie

Essential jest oparty na opatentowanej przez Aceleron Ltd. technologii kompresji. Core to możliwość łatwego wyjęcia zawartości urządzenia z obudowy, wymiany na elementy o ulepszonej technologii w celu kompletnej modernizacji baterii. Akumulator można także oddać do serwisu i otrzymać w pełni odnowiony produkt o wydłużonej żywotności. W ten sposób ograniczy się ilość odpadów i wpływ na środowisko do minimum.

Wydajność funkcjonalna

Firma nie tylko poprawiła parametry wydajności baterii, osiągając do 200 A+ mocy szczytowej* przy większej pojemności niż kiedykolwiek wcześniej, lecz także zapewniła najbardziej komfortowe wrażenia z użytkowania naszych produktów dzięki ich cechom konstrukcyjnym. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi do przenoszenia ułatwiającemu podnoszenie, gumowym nóżkom zapewniającym stabilność i możliwości bezpiecznego ustawienia w różnych orientacjach, Essential jest optymalnym rozwiązaniem do zastosowań mobilnych.

Powszechnie stosowane

Akumulator Essential jest należącą do Group 31, baterią wolnostojącą, zoptymalizowaną do stosowania w różnorodnych urządzeniach i konstrukcjach, począwszy od zasilania samochodu kempingowego, poprzez zasilanie elektrycznego pojazdu terenowego (ATV), do zasilania zdalnej stacji telekomunikacyjnej.

Wykorzystanie technologii litowej oznacza, że akumulator jest dwa razy lżejszy niż typowy produkt kwasowo-ołowiowy, co czyni go idealnym do zastosowań mobilnych, w których waga i przestrzeń są zasadniczo znaczące.

Źródło: aceleronenergy.com

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika