Pierwszy na świecie całkowicie odnawialny akumulator litowo-jonowy

26 listopada 2021
Pierwszy na świecie całkowicie odnawialny akumulator litowo-jonowy

Nagradzana brytyjska firma Aceleron, zajmująca się czystymi technologiami, wprowadziła w tym roku na rynek akumulator Essential – pierwszą tego rodzaju baterię litowo-jonową wielokrotnego użytku, naprawialną i w pełni nadającą się do recyklingu.

Dzięki unikalnej technologii kompresji opracowanej przez firmę Aceleron można uzyskać dostęp do każdej indywidualnej części akumulatora w celu naprawy, wymiany lub modernizacji, co zapewnia jej nieskończoną żywotność. Jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze dla naszej planety i obniża długoterminowe koszty środowiskowe. Zapewnienia nieprzerwane, niezawodne zasilanie przy kilku różnych napięciach. Akumulator posiada szereg zaawansowanych zastosowań wysokonapięciowych: od pojazdów rekreacyjnych po pojazdy medyczne i lekkie pojazdy elektryczne.

Do tej pory baterie były, niestety, traktowane jako jednorazowy produkt konsumencki, bez zastanowienia się nad tym, jak wygląda utylizacja tych baterii. Z pasją dbamy o to, aby 100% materiałów w naszych akumulatorach było używane tak długo, jak to możliwe – najlepiej na zawsze – powiedział dyrektor techniczny i współzałożyciel Aceleron Carlton Cummins.

Essential ma taki sam rozmiar jak akumulator z grupy 31, oferując nawet czterokrotnie dłuższy cykl życia i trzykrotnie większą moc ciągłą niż akumulator kwasowo-ołowiowy. Jest łatwy do zainstalowania w trzech różnych pozycjach, jest o połowę lżejszy od tradycyjnej baterii i jest ergonomicznie zaprojektowany, aby był elegancki i przenośny – dodał.

Wraz z rozwojem technologii mamy możliwość ulepszania poszczególnych komponentów bez konieczności wyrzucania całej baterii, pozostając wiernym etosowi naszej firmy polegającym na promowaniu ponownego użycia i regeneracji w stosunku do odpadów, przyczyniając się do rozwoju coraz bardziej istotnej gospodarki o obiegu zamkniętym – objaśnia Cummins.

Nieskończona żywotność modelu Essential oznacza, że ta potężna i wydajna bateria jest najbardziej zrównoważoną baterią litowo-jonową o niskim zużyciu energii (w procesie jej produkcji w stosunku do czasu jej eksploatacji) na świecie, z czego jesteśmy niezwykle dumni – podsumowuje dyrektor techniczny Aceleron.

Źródło: https://www.aceleronenergy.com/

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika