Trina Solar ustanawia nowy rekord świata

8 maja 2024
Trina Solar ustanawia nowy rekord świata

Opatentowany moduł Trina Solar, wyprodukowany w technologii i-TOPCon typu n, bazujący na ogniwach o średnicy 210 mm, osiągnął maksymalną moc wyjściową 740,6 W, ustanawiając tym samym nowy rekord świata, potwierdzony certyfikatem TÜV SÜD, wydanym przez Państwowe Kluczowe Laboratorium Nauki i Technologii PV w Changzhou w Chinach.

Już po raz 26. firma Trina Solar ustanowiła rekord świata w wydajności konwersji i mocy wyjściowej modułu PV, podkreślając tym swoją wiodącą pozycję w branży.

Każde przełomowe wydarzenie jest wynikiem naszego nieustannego dążenia do innowacji technologicznych. Trwała pozycja lidera w technologii i-TOPCon podkreśla konkurencyjność i dążenie Trina Solar do przewodzenia erze 700W+ i zaawansowanej platformie technologicznej modułów typu n, wyprodukowanych na ogniwach o średnicy 210 mm. Wspieranie i rozwój innowacji to również katalizator wzrostu dla branży –  powiedział Gao Jifan, prezes i dyrektor generalny Trina Solar oraz dyrektor Państwowego Kluczowego Laboratorium Nauki i Technologii PV.

Najnowszy osiągnięty rekord był możliwy dzięki przemyślanej integracji zaawansowanych procesów, w tym i-TOPCon, wypalania indukowanego laserem, pasywacji krawędzi, wdrożenia gęstych siatek o wysokiej rezystancji i technologii zagęszczonej enkapsulacji dla połączeń o niskiej rezystancji. Innowacje te znacznie poprawiły pasywację ogniw, zmaksymalizowały wykorzystanie światła i zminimalizowały straty elektryczne, skutkując znacznym wzrostem mocy i wydajności modułów.

Trina Solar była pionierem  technologii typu n i przoduje w przemysłowym zastosowaniu technologii i-TOPCon. W 2015 r. ustanowiła pierwszy rekord świata w dziedzinie przemysłowych ogniw i-TOPCon typu n o dużej powierzchni, a w 2018 r. objęła przewodnictwo w promowaniu tych ogniw w ich drodze od laboratorium do uprzemysłowienia.

Trina Solar ogłosiła masową produkcję modułów Vertex N 700W+ w sierpniu ubiegłego roku jako pierwszy producent, który masowo produkuje moduły TOPCon o mocy przekraczającej 700W. Firma unowocześniła swoją technologię i-TOPCon, a moc wyjściowa modułu typu n, na ogniwach 210mm, osiągnęła 720,53 W, co jest najwyższym wynikiem w branży. Wysokowydajne moduły typu n firmy Trina Solar cieszą się szerokim uznaniem na rynku i są wykorzystywane na farmach fotowoltaicznych oraz w inwestycjach komercyjnych i przemysłowych.

Trina Solar systematycznie rozwija technologie TOPCon, pokazując swoją konsekwencję i przywództwo technologiczne w tej dziedzinie. Firma posiada ponad 100 patentów związanych z technologią TOPCon, co potwierdza jej innowacyjność i pozycję lidera w branży. Zrównoważony rozwój technologii TOPCon zyskał powszechne uznanie i ma doskonałe perspektywy na dalszy postęp. Trina Solar pozostaje konsekwentna w swoim przyszłościowym spojrzeniu na innowacje i generowaniu coraz większej wartości dla klientów na całym świecie.

Źródło: Trina Solar

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika