System magazynowania energii nowej generacji

1 marca 2024
System magazynowania energii nowej generacji

Trina Storage ogłosiła światową premierę Elementa 2 – zaawansowanego, elastycznego i wysokowydajnego systemu magazynowania energii (ESS).

Nowa konstrukcja obejmuje zaawansowane funkcje, w tym ulepszony układ, precyzyjne zarządzanie temperaturą możliwe dzięki inteligentnej technologii chłodzenia cieczą oraz system łagodzenia i tłumienia pożaru.

Przy całkowitej pojemności wynoszącej 4,07 MWh, Elementa 2 jest zintegrowana z najnowocześniejszymi ogniwami Trina LFP o pojemności 306 Ah, charakteryzującymi się wysokim bezpieczeństwem, wydajnością i cykliczną żywotnością. Ogniwa te są zintegrowane także z ulepszoną konstrukcją akumulatora, poprawiając gęstość energii nawet o 16 proc. Jest on dodatkowo zoptymalizowany pod kątem zarządzania termicznego, zarządzania baterią, a także monitorowania.

Elementa 2 zapewnia wszechstronne korzyści w zakresie bezpieczeństwa dzięki wielowymiarowym testom i sprofilowanej budowie zapewniającej większą precyzję wykrywania usterek już na poziomie ogniwa. Solidna konstrukcja ochronna zwiększa bezpieczeństwo elektryczne i mechaniczne. Elementa 2 zawiera różnorodne zabezpieczenia i integruje systemy wczesnego wykrywania i tłumienia zagrożeń pożarowych, a także unikania wybuchów, aby zapobiegać i przeciwdziałać ucieczce ciepła. System jest dostępny w konfiguracji 2-godzinnej lub wyższej. Funkcja Flexible Augmentation zapewnia skalowalność, umożliwiając właścicielom i operatorom bezproblemowe zwiększanie pojemności magazynów energii.

Cechą wyróżniającą Elementa 2 jest oszczędność miejsca, aż do 26 proc., dzięki funkcji otwierania drzwi z jednej strony i układowi systemu „back-to-back” Elementa 2 przyjął znormalizowany rozmiar kontenerowy 20 stóp (HC), nie tylko usprawniając instalacje, ale także zmniejszając koszty wysyłki. Zaprojektowany z myślą o możliwości adaptacji, szybkim wdrożeniu oraz płynnych procesach operacyjnych i konserwacyjnych, Elementa 2 minimalizuje koszty projektu i zwiększa ogólną wydajność systemu.

Trina Storage oferuje w pełni zintegrowane i transparentne rozwiązanie do magazynowania energii z pełnym pakietem gwarancji, rękojmi i usług.

 

Źródło: Trina Storage