Wszechstronny falownik hybrydowy

20 grudnia 2019
Wszechstronny falownik hybrydowy

Wszechstronny falownik hybrydowy GEN24 Plus uzupełni wkrótce portfolio firmy Fronius o rozwiązanie typu all-in-one zapewniające kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze Słońca.

GEN24 Plus będzie dostępny w jednofazowym wariancie Primo i trójfazowym wariancie Symo. Wyróżnia się on m.in. elastycznymi opcjami zasilania awaryjnego i zintegrowanymi otwartymi interfejsami. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium i falownik hybrydowy GEN24 stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności i wydajności.

Firmy Fronius i BYD prowadzą ścisłą współpracę w zakresie gromadzenia energii i rozwijają wydajne rozwiązania tego typu do zastosowań w gospodarstwach domowych i firmach. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus są fabrycznie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte interfejsy do, przykładowo, przygotowywania ciepłej wody, urządzenia E-Auto Wallbox lub automatyki domowej. Będą one dostępne od II kwartału 2020 r. jako jednofazowy falownik Primo GEN24 Plus o klasach mocy od 3 do 6 kW oraz trójfazowy Symo GEN24 Plus o klasach mocy od 6 do 10 kW. Akumulatory BYD Battery-Box Premium składają się z pojedynczych modułów, które można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Wspomniane akumulatory mogą być łączone z falownikami GEN24 w dwóch wersjach: Battery-Box Premium HVS od 5,12 do 10,24 kWh oraz Battery-Box Premium HVM od 11,04 do 22,08 kWh.
Bezpieczeństwo energetyczne w falownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PV Point, gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu. Z drugiej strony, dzięki funkcji Multi Flow Technology, w razie awarii sieci odbiorniki są zasilane przez generator fotowoltaiczny i akumulator. Wydajny trójfazowy Symo GEN24 Plus połączony z akumulatorem o odpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym trójfazowym zasilaniem awaryjnym. Umożliwia to stosowanie również większych odbiorników trójfazowych, takich jak pompy ciepła, co zapewnia pełną niezależność i elastyczność.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika