Zmiany w IBC SOLAR

30 listopada 2023
Zmiany w IBC SOLAR

IBC SOLAR ogłosił zmianę na najwyższym szczeblu zarządzania firmą. Pod koniec br. roku założyciel i CEO Udo Möhrstedt przejdzie do Rady Nadzorczej. Stanowisko Prezesa od 1 stycznia 2024 roku obejmie dr Dirk Haft. Dr Haft od października 2022 roku obejmuje stanowisko Co-CEO, a wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej firmy.

Udo Möhrstedt, założyciel IBC SOLAR

Udo Möhrstedt jest jednym z pionierów branży fotowoltaicznej na świecie. Założył IBC SOLAR w 1982 roku, w czasach, gdy możliwości energii słonecznej były praktycznie nieznane, a jej wykorzystanie na dużą skalę uważano za niemożliwe. Jego wizja przyszłości fotowoltaiki jako wiodącej technologii zrównoważonego wytwarzania energii była wówczas niezrównana. Wykorzystał swój potencjał przedsiębiorcy, by założyć i poprowadzić firmę zajmującą się dostarczaniem fotowoltaiki jak największej liczbie osób na całym świecie. IBC SOLAR wciąż realizuje ten cel i do dziś podtrzymuje swoje wartości. Stały się one częścią jej DNA. Udo Möhrstedt w nadchodzących miesiącach przejdzie do rady nadzorczej IBC SOLAR. Przejmie przewodnictwo od Gertrud Moll-Möhrstedt i wraz z nią, Volkerem Börriesem i dr. Stefanem Reineckiem, zapewni ciągłość swojej misji.

 

Dr Dirk Haft, nowy CEO IBC SOLAR

Decyzją Rady Nadzorczej stanowisko nowego Prezesa Zarządu obejmie dr Dirk Haft, który jest związany z IBC SOLAR od wielu lat. Był członkiem Rady Nadzorczej, a od końca 2022 roku pełni rolę Co-CEO. Przed powołaniem do kierownictwa IBC SOLR, dr Haft zdobył bogate doświadczenie na różnych stanowiskach kierowniczych w branży półprzewodników i inżynierii mechanicznej, w tym w zarządzie Wittenstein SE. Dr Haft, wraz z Zarządem, będzie dalej rozwijał i wdrażał strategię wzrostu firmy.

Źródło: IBC Solar