Nowy dyrektor zarządzający IBC SOLAR Polska

12 października 2022
Nowy dyrektor zarządzający IBC SOLAR Polska

IBC SOLAR,  dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko dyrektora zarządzającego w Polsce, odpowiedzialnego również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należeć będzie m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.

Nowy dyrektor zarządzający IBC SOLAR Polska posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów – od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.
W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem (EPC) oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV (O&M). Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym. Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas.
 Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika