Znaczący udział w rynku europejskim

21 grudnia 2023
Znaczący udział w rynku europejskim

GoodWe znalazło się wśród z trzech największych dostawców falowników fotowoltaicznych w Europie w  roku 2022.

Według raportów dostarczonych przez Wood Mackenzie – renomowany organ zajmujący się badaniami nad energią – w ubiegłym roku GoodWe posiadało znaczące 7% udziału w dynamicznie rozwijającym się rynku europejskim. W roku charakteryzującym się wyjątkowym wzrostem, dostawy falowników do Europy zwiększyły się do imponującego 92 GWac w 2022 r., co stanowi 28% światowego rynku fotowoltaiki. Wynik ten stanowi imponujący wzrost o 82% w zestawieniu z rokiem 2021 r.

Zaangażowanie GoodWe w dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań zapewniło firmie trzecią pozycję w zeszłym roku, za dwoma gigantami branży: Huawei i Sungrow. Pomimo wyzwań, takich jak pandemia, zakłócenia w łańcuchu dostaw i rosnące ceny surowców, GoodWe zachowało odporność, utrzymując znaczące inwestycje w badania i rozwój, które stanowią 8% przychodów firmy.

Nasz sukces w Europie można przypisać solidnym partnerstwom w segmentach dystrybucji i usług użyteczności publicznej, zróżnicowanemu portfolio produktów zaspokajającemu wszystkie potrzeby rynku, najwyższej jakości produktów, konkurencyjnym cenom i naszemu popularnemu GoodWe Plus+, czyli programowi lojalnościowemu dla instalatorów – zauważaThomas Haering, prezes GoodWe EMEA.

W Afryce Subsaharyjskiej i na Bliskim Wschodzie – na wszystkich kluczowych dla nas rynkach wzrostu – podążamy obiecującą trajektorią. Nasza firma wspięła się w rankingu z 7. miejsca w 2021 r. na 5. miejsce w 2022 r. w tym regionie – dodał Haering, podkreślając ekspansywny rozwój firmy w całym regionie EMEA.

Wspierane optymistycznymi prognozami dla światowych rynków fotowoltaicznych, GoodWe dokonuje znacznych inwestycji w badania i rozwój oraz zwiększa moce produkcyjne. Celem tego strategicznego podejścia jest dalsze umożliwienie rozwoju rynku i zaspokojenie zmieniających się potrzeb klientów na całym świecie. GoodWe w dalszym ciągu angażuje się we wdrażanie zrównoważonych rozwiązań PV i wzmacnianie swojej pozycji kluczowego gracza na europejskim rynku falowników fotowoltaicznych.

artykuł sponsorowany