Innowacyjne rozwiązanie w falownikach hybrydowych

30 października 2023
Innowacyjne rozwiązanie w falownikach hybrydowych

GoodWe, jako pierwszy na rynku wprowadza innowacyjne rozwiązanie do swoich falowników hybrydowych z serii ET. Falownik GoodWe w przypadku stwierdzenia zbyt wysokiego napięcia na którejkolwiek z faz, w sposób automatyczny i inteligentny przenosi produkcję na fazy z niższymi napięciami stabilizując tym samym sieć i zapobiegając niepotrzebnemu wyłączeniu generacji. 

Zespół inżynierów GoodWe opracował unikalne rozwiązanie wykorzystujące lokalną stabilizację sieci. W przypadku problemów z wysokim napięciem na jednej fazie, falowniki hybrydowe Goodwe będą w stanie automatycznie przekierować energię do faz o najniższym napięciu. Ten inteligentny mechanizm pozwoli na skuteczną stabilizację sieci, eliminując tym samym ryzyko wyłączenia falownika. Najbliższa aktualizacja obejmie falowniki hybrydowe serii ET.

Rozwiązanie, które prezentujemy, jest wynikiem naszego zobowiązania do tworzenia technologii, które nie tylko przynoszą korzyści użytkownikom końcowym, ale także wywierają pozytywny wpływ na całą branżę. Wprowadzając to rozwiązanie, nie tylko reagujemy na wyzwania związane z wysokim napięciem w sieci, ale także otwieramy nowe perspektywy dla stabilnej i zrównoważonej produkcji energii w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego postępu – mówi Cezary Wawrzos, Technical Manager Eastern and South-Eastern Europe, GoodWe.

Co ważne, nowe rozwiązanie nie jest zarezerwowane tylko dla nowych falowników. Firma jest w trakcie wdrażania oprogramowania, które umożliwi integrację tego innowacyjnego rozwiązania do już istniejących falowników. Dzięki temu  klienci Goodwe będą mieli możliwość ulepszenia swoich istniejących systemów bez konieczności wymiany sprzętu.

Firma jest przekonana, że to nowatorskie podejście do stabilizacji sieci będzie nie tylko korzystne dla użytkowników, ale również umocni pozycję dystrybutorów Goodwe na rynku.

GoodWe jest wiodącym na świecie producentem falowników fotowoltaicznych i dostawcą inteligentnych rozwiązań energetycznych notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju. Firma zatrudnia ponad 4600 pracowników na całym świecie i ma na swoim koncie ponad 52 GW instalacji w ponad 100 krajach. GoodWe oferuje szeroką gamę niezawodnych, innowacyjnych i wydajnych produktów fotowoltaicznych, które są dostosowane do różnych zastosowań – od instalacji domowych po projekty komercyjne i wielkoskalowe. W 2021 roku firma GoodWe została uznana przez Wood Mackenzie za jednego z trzech największych dostawców falowników hybrydowych na świecie. Instytut Energii Odnawialnej w swoim raporcie 2023 uplasował GoodWe w pierwszej trójce najczęściej wybieranych falowników w Polsce. Więcej informacji na stronie https://pl.goodwe.com

artykuł sponosorowany