40 lat gwarancji na moduły firmy Maxeon

15 lutego 2022
40 lat gwarancji na moduły firmy Maxeon

Firma Maxeon Solar Technologies, Ltd., światowy lider w dziedzinie innowacji związanych z energią słoneczną, ogłosiła na początku lutego br. uruchomienie najdłuższej i najbardziej wszechstronnej łącznej gwarancji w branży fotowoltaicznej dla swojego modułu Maxeon z linii produktów Interdigitated Back Contact (IBC), sprzedawanej w większości krajów poza USA i Kanadą pod marką SunPower Maxeon. Nowa gwarancja obejmuje jakość produktu, wydajność zasilania i usługi serwisowe na wybranych rynkach przez 40 lat.

Podczas gdy większość gwarancji na moduły fotowoltaiczne zapewnia 12-letnią ochronę produktów w połączeniu z 25-letnią gwarancją na wydajność, nowa gwarancja 40/40 firmy Maxeon obejmuje 40-letnią ochronę w przypadku wad związanych z wykonaniem, materiałami, ochroną mocy wyjściowej, a także serwis potrzebny do naprawy lub wymiany uszkodzonych modułów na wybranych rynkach. Nowa, 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon opiera się na zewnętrznych badaniach w terenie, przeprowadzonych na ponad 33 mln modułów IBC rozmieszczonych na całym świecie. Firma Maxeon oraz niezależne laboratoria wykonały kompleksowe testy przyspieszonego okresu eksploatacji. Dokonano modelowania opartego na fizycznych właściwościach materiałów, którego firma Maxeon używa do określenia oczekiwanego wpływu degradacji na wydajność w czasie eksploatacji urządzeń. Analizy, badania i symulacje dają firmie Maxeon i jej klientom pewność, że technologia modułowa SunPower Maxeon może zapewnić 40-letnią gwarancję, a dalsza praca po tym okresie jest z pewnością możliwa.

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom najdłuższą i najbardziej kompleksową gwarancję w branży. Spędziliśmy ponad 35 lat na udoskonalaniu opatentowanego projektu ogniw i modułów fotowoltaicznych naszej technologii IBC, co dało nam pewność, że nasze moduły przetrwają ponad 40 lat w terenie. Ten ekscytujący krok jest częścią naszej obietnicy złożonej klientom, że nasza technologia budowy modułów fotowoltaicznych będzie największą wartością, najdłużej trwającym i najbardziej zrównoważonym wyborem w branży. To właśnie nazywamy Solar for Life – powiedział Jeff Waters, dyrektor generalny Maxeon Solar Technologies.

Aby osiągnąć tę niezwykłą żywotność, podstawowa technologia kryjąca się za opatentowanymi projektami ogniw i modułów IBC firmy Maxeon obejmuje podstawowe rozwiązania konstrukcyjne, które eliminują typowe przyczyny awarii modułów PV. Ograniczenie możliwości wystąpienia uszkodzeń, takich jak gorące punkty i awarie połączeń ogniw, sprawia, że moduły Maxeon IBC należą do najbezpieczniejszych długoterminowych inwestycji energetycznych dla firm i właścicieli domów. Urządzenia posiadają minimalną gwarantowaną moc wyjściową wynoszącą 98% w pierwszym roku eksploatacji, po której następuje maksymalna roczna degradacja o 0,25% przez kolejne 39 lat. Rezultatem jest bezprecedensowy gwarantowany poziom mocy 88,3% na koniec 40. roku ekspoloatacji.

Dodatkowo dłuższa żywotność oznacza, że każdy moduł generuje znacznie więcej czystej energii, co znacznie poprawia pozytywny wpływ technologii na środowisko. Maxeon poprzez swoje produkty umożliwia klientom osiąganie ich celów energetycznych, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu zdrowie planety. Panele SunPower Maxeon posiadają certyfikaty RoHS i REACH, nie zawierają fluorowanych arkuszy tylnych, są zgodne z normą Declare™ i posiadają certyfikat Cradle to Cradle Certified® Bronze. Firma Maxeon prowadzi politykę zerowej tolerancji dla łamania praw człowieka i praw pracowniczych, angażuje się w Powering Positive Change™ dzięki wydłużonemu okresowi gwarancyjnemu na swoje produkty.

Nowa, 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon obowiązuje dla systemów zainstalowanych od 1 stycznia 2022 r. i jest dostępna dla wszystkich klientów indywidualnych i komercyjnych na wybranych rynkach w regionie EMEA oraz Australii, Japonii i Meksyku. Kwalifikowalność i warunki nowej gwarancji różnią się w zależności od rynku i podlegają rejestracji na stronie internetowej Maxeon. Nowa gwarancja dotyczy obecnych i przyszłych produktów fotowoltaicznych Maxeon IBC, w tym nowego panelu fotowoltaicznego Maxeon 6, którego globalna premiera zaplanowana jest na połowę II kwartału 2022 r.

© 2022 Maxeon Solar Technologies, Ltd. Wszelkie prawa zastrzeżone. MAXEON jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Maxeon Solar Technologies, Ltd. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://corp.maxeon.com/trademarks.

Źródło: Maxeon Solar Technologies, Ltd.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika