Corab stawia na Śląsk. Mocne wejście na południu Polski.

23 sierpnia 2022
Corab stawia na Śląsk. Mocne wejście na południu Polski.

Olsztyński producent systemów fotowoltaicznych, firma Corab, uruchomił nowe centrum dystrybucyjne. Wybór padł na Gliwice w województwie śląskim.

Komponenty do fotowoltaiki, dostępne w atrakcyjnej lokalizacji, zajmować będą powierzchnię odpowiadającą prawie 5 boiskom piłkarskim. To kolejny po Olsztynie, Warszawie i Poznaniu magazyn logistyczny wiodącego europejskiego producenta systemów fotowoltaicznych. Corab ma ambitne plany inwestycyjne i nie jest to ostatnie słowo spółki na południu Polski.

Nowoczesny magazyn Corab to nie tylko odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie i zapytania klientów z południa Polski, ale również ukłon w stronę klientów z innych krajów – w szczególności z Bułgarii, Rumunii czy Węgier. Lokalizacja centrum logistycznego z pewnością ułatwi i przyspieszy realizację zamówień – mówi Przemysław Brzywcy, odpowiedzialny za rozwój biznesu w CORAB S.A.

Lokalizacja bez kompromisów

Zainteresowani zakupami zyskują nowoczesne i przyjazne miejsce, gdzie mogą zaopatrzyć się w pożądany asortyment związany z fotowoltaiką oraz odnawialnymi źródłami energii

Centrum logistyczne zlokalizowane jest 2 km od węzła Sośnica, który łączy autostrady A1 i A4, co usprawnia wszelkie procesy związane z łańcuchem dostaw. Miejsce położone jest na terenie kompleksu pod adresem Bojkowska 92.

Obiekt w Gliwicach jest przygotowany jest do szybkiej obsługi klientów którzy chcą skorzystać z możliwości bezpośredniego odbioru towarów. Trzeba zaznaczyć, że infrastruktura magazynu przystosowana jest do obsługi pojazdów każdego typu, w tym mniejszych aut jak np. busy – w ten sposób nowy punkt charakteryzuje kierujący logistyką CORAB – Jerzy Woliński.

W śląskim magazynie można składować ponad 150 000 modułów fotowoltaicznych. Obiekt w którym mieści się centrum dystrybucyjne Corab zajmuje powierzchnię ponad 7000 metrów kwadratowych, dodatkowo wzbogaconych o blisko 300-metrowe biuro.

Miejsce wyposażone zostało w nowocześnie wyposażone sale szkoleniowe. Obiekt dostosowany jest do interaktywnej aktywności edukacyjnej, a CORAB planuje przeprowadzanie tam cyklicznych seminariów, warsztatów i szkoleń dla obecnych i przyszłych  partnerów czy kontrahentów.

CORAB inwestuje w logistykę

Wszystkie magazyny wysokiego składowania, jakie wykorzystuje Corab mają powierzchnię ponad 30 000 metrów kwadratowych. Centra logistyczne Corab wykorzystują terminale najnowszej generacji oraz automatyczne wózki boczne z możliwością programowania poziomów. Dzięki temu zamówienia klientów możemy realizować jeszcze szybciej.

Pełną ofertę i asortyment oferowany przez CORAB można znaleźć na:

https://shopb2b.corab.pl/

artykuł sponosorowany