Falownik hybrydowy SMA – nowe funkcje, wiele możliwości

3 lutego 2022
Falownik hybrydowy SMA – nowe funkcje, wiele możliwości

Nowy hybrydowy falownik Sunny Tripower Smart Energy firmy SMA Solar Technology AG (SMA) rozszerza możliwości domowych systemów energii oferowanych przez SMA. Dzięki kompaktowemu urządzeniu „2 w 1” gospodarstwa domowe i mniejsze firmy komercyjne mogą teraz korzystać z własnej energii słonecznej jeszcze bardziej efektywnie. Podłączenie pompy ciepła i stacji e-ładowania za pomocą zintegrowanych interfejsów nie stwarza problemów.

Dzięki możliwości szybkiego ładowania i rozładowywania akumulatora, trójfazowy falownik hybrydowy zapewnia maksymalne wykorzystanie zgromadzonej energii nawet przy zmiennej pogodzie. Zintegrowane, automatyczne zasilanie awaryjne zapewnia ciągłość pracy odbiorników w gospodarstwie domowym w przypadku awarii sieci.
Firma SMA ustanowiła falownikiem Sunny Tripower Smart Energy kolejny kamień milowy w zakresie niezależnych, opłacalnych i przyjaznych dla klimatu dostaw energii – mówi Jan Van Laethem, wiceprezes wykonawczy jednostki biznesowej Home Solutions w SMA. – Nowy falownik hybrydowy jest innowacyjnym rozszerzeniem systemu SMA Energy System Home i jest idealny do nowoczesnego, prostego wytwarzania, użytkowania i przechowywania energii słonecznej. W ten sposób umożliwiamy naszym klientom znaczne obniżenie nie tylko kosztów energii elektrycznej, ale także transportu i ogrzewania, jednocześnie zaspokajając ich zapotrzebowanie na zrównoważone dostawy energii i ochronę klimatu.

Korzystanie z energii słonecznej 24 godziny na dobę
Sunny Tripower Smart Energy jest dostępny na rynku w klasach mocy 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku głównie w gopodarstwach domowych. Jest kompatybilny z akumulatorami wysokonapięciowymi DC wiodących producentów. Operatorzy systemów fotowoltaicznych korzystają również z wysokiej osiągalnej mocy ładowania do 30 A, która zapewnia pełne naładowanie baterii nawet przy kilku godzinach nasłonecznienia. Dzięki temu zrównoważona energia słoneczna może być dostępna w systemie PV 24 godziny na dobę.

Zasilanie nawet w przypadku awarii sieci
Prezentowany falownik hybrydowy może być stosowany zarówno w nowych, jak i istniejących systemach fotowoltaicznych. Zintegrowane zasilanie awaryjne zapewnia nieprzerwany i bezpieczny dostęp do energii elektrycznej wybranych urządzeń gospodarstwa domowego nawet w przypadku awarii sieci.

Falownik hybrydowy można łatwo zainstalować w zaledwie kilku krokach. Można go intuicyjnie i szybko uruchomić za pomocą aplikacji instalacyjnej SMA 360° bez konieczności otwierania urządzenia. Falownik jest wyposażony w oprogramowanie SMA ShadeFix. Zapewnia ono maksymalne uzyski energii w przypadku zacienienia i najwyższe bezpieczeństwo systemu w którym pracuje. Oprogramowanie SMA Smart Connected automatycznie monitoruje pracę falownika.

Źródło: SMA

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika