Firma Fronius świętuje 75. urodziny

29 czerwca 2020
Firma Fronius świętuje 75. urodziny

To, co w 1945 roku zaczęło się jako jednoosobowa firma i prosta idea, obecnie jest czymś, bez czego współczesny przemysł nie może się obejść. Mówimy o Froniusie — mającej siedzibę w Górnej Austrii, rodzinnej firmie, która w minionych 75 latach z regionalnego warsztatu naprawczego przekształciła się w globalnego gracza w sektorze spawalnictwa, fotowoltaiki i technologii ładowania akumulatorów. Firma zaczęła działać 20 czerwca 75 lat temu.

Wraz z założeniem wyspecjalizowanego naprawczego warsztatu radiowo-elektrotechnicznego Günter Fronius zapoczątkował w 1945 roku swoją działalność, co stało się początkiem pełnej sukcesów historii, która trwa do dziś i jest kontynuowana już przez trzecie pokolenie.

Jednostka biznesowa Solar Energy od 1992 roku jest częścią firmy Fronius. Falownik Fronius Sunrise wszedł na rynek w 1995 roku i w błyskawicznym czasie odniósł międzynarodowy sukces. W 2001 nastąpiła prawdziwa rewolucja w postaci wprowadzenia na rynek Fronius IG. Był to pierwszy falownik wyposażony w transformator wysokiej częstotliwości, w którym technicy mogli wymieniać płytki PCB na miejscu. W ostatnich latach firma z producenta zajmującego się tylko falownikami przekształciła się w dostawcę rozwiązań umożliwiających wydajne i inteligentne wytwarzanie, gromadzenie, rozdzielanie i wykorzystanie energii. Asortyment firmy rozciąga się od zindywidualizowanych rozwiązań w dziedzinie gromadzenia energii, przez fotowoltaikę służącą przygotowywaniu ciepłej wody i solarną elektromobilność, aż po wytwarzanie i gromadzenie wodoru, a także infrastrukturę paliwową H2. Kolejny krok: trójfazowy falownik hybrydowy Symo GEN24 Plus, uzupełnia portfolio o rozwiązanie typu all-in-one, zapewniające kompleksowe zasilanie własne energią fotowoltaiczną.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika